Ładowanie...
Wykonano dzisiaj testów 34470 , z czego 64% pozytywnie i 36% negatywnie, aktualnie testy wykonuje 668 osób

Pełna baza pytań - Oficjalne testy na prawo jazdy kategorii B oraz A, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - Wszystkie pytania egzaminacyjne 2017 z WORD

Aktualności

Nowy wygląd strony internetowej

Chcemy poinformować, że jest już dostępna nowa szata graficzna naszej strony internetowej.

Dla użytkowników indywidualnych nic się nie zmieniło, oprócz tego, że wygląd naszej strony www.prawo-jazdy-360.pl stał się bardziej przyjazny.

Jak wam się podoba nowy wygląd strony? 

Program Ford Driving Skills for Life – bezpłatne szkolenie dla kierowców

Program Ford Driving Skills for Life – bezpłatne szkolenie dla kierowców

Zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu skierowanym dla młodych kierowców. Ma ono na celu przekazanie kierowcom nowych informacji oraz dostarczenie nowych umiejętności, których nie udało im się zdobyć w trakcie trwania podstawowego kursu na prawo jazdy.

Program Ford Driving Skills for Life został stworzony w 2003 roku przez Ford Motor Company Fund, a w 2013 roku trafił do Europy przy pomocy organizacji AA i ROSPA.

Kurs przeznaczony jest dla kierowców w przedziale wiekowym od 18 do 24 roku życia, a w jego skład wchodzą zarówno zajęcia praktyczne jak i internetowe. Całe szkolenie jest w pełni bezpłatne. Program kursu jest przede wszystkim skupiony na obszarach, w których młodym kierowcom brakuje doświadczenia, a także na problemach związanych z rozproszeniem uwagi za kierownicą.

Dzięki programowi Ford DSFL młodzi kierowcy mogą poprawić swoje umiejętności w 4 obszarach, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W ich skład wchodzi:

- rozpoznawanie zagrożeń na drodze,

- Panowanie nad pojazdem,

- Kontrolowanie prędkości jazdy,

- Kontrolowanie odległości podczas jazdy.

Szkolenia Ford DSFL odbywają się w Warszawie i Wrocławiu, a najbliższe odbędzie się dzisiaj tj. 02.06.2017 r. w Warszawie o godzinie 13:30.

Jeżeli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w tym wydarzeniu możesz się na nie zapisać poprzez stronę https://www.forddsfl.pl/.

Ostrzejsze kary dla kierowców

Ostrzejsze kary dla kierowców

Od dzisiaj tj. 1.06.2017 r. obowiązuje nowelizacja Kodeksu karnego, w której zostały wprowadzone ostrzejsze kary dla kierowców. Zaostrzone zostały przepisy dotyczące między innymi:

1. Jazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Kierowcy, którzy spowodują wypadek ze skutkiem śmiertelnym lub ciężkim uszkodzeniem ciała będąc pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego będą podlegać karze minimum 2 lat pozbawienia wolności. Dotychczas było to co najmniej 9 miesięcy.

Kara taka nie będzie mogła być zawieszana.

Inicjatorem zmian było Ministerstwo sprawiedliwości, które wskazywało, że w 2015 roku na 112 wyroków skazujących 26 osób otrzymało kary w zawieszeniu, natomiast w 2014 było 38 wyroków w zawieszeniu na 151 wyroków, a w wcześniejszym 2013 roku 93 na 252 wyroki skazujące.

2. Świadomej ucieczki przed policją.

Zaostrzeniu kary będzie również podlegać świadoma ucieczka przed pościgiem policji. Według nowych przepisów przestępstwo to jest zagrożone karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Do 1.06.2017 było to wykroczenie, za które groziła grzywna i kara do 30 dni aresztu. Sąd, który będzie skazywał za to kierowcę będzie również orzekał wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

2 lata temu w 2015 roku było ponad 2600 świadomych ucieczek przed policją.

3. Jazdy pomimo zakazu sądowego.

Podniesiono górną granicę więzienia dla osób jeżdżących z zakazem.

Osoba, która prowadziłaby pojazd pomimo zakazu orzeczonego przez sąd, zostanie pozbawiona wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat. Do tej pory obowiązywała kara do lat 3.

Kierowca, który prowadziłby pojazd pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami, dostanie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Resort sprawiedliwości informuje, że do tej pory taki zakaz stosowany był bardzo rzadko.

Ministerstwo wskazało, że w 2015 roku z 1,4 tysięcy osób, które zostały skazane za jazdę bez uprawnień odebranych administracyjnie, tylko wobec 4 orzeczono sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

4. Przedawnień i wyroków.

Zgodnie z nowelizacją został również wydłużony okres przedawnień. Wykroczenia popełnione w komunikacji będą się przedawniać po 3 latach od chwili ich popełnienia. Dotychczas przedawniały się one po 2 latach.

Autorzy nowelizacji, zmianę uzasadniają zbyt dużą ilością spraw, które uległy przedawnieniu. W 2015 roku przedawniło się ponad 1000 wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji.

To jednak nie koniec.

Nowe przepisy zakładają również, że sądy, wydając wyroki w sprawach o przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym, muszą być poinformowane o wszelakich przestępstwach oraz wykroczeniach kierowców będących w centralnej ewidencji kierowców i w ewidencji kierowców naruszających przepisy drogowe, prowadzonej przez policje.

Dotychczas sądy orzekając w sprawie nie były informowane o tym czy podsądny popełniał wcześniej wykroczenia na drodze.

Minister Sprawiedliwości twierdzi, że zaostrzenie było wyczekiwane od lat. Podkreśla on, że statystyki drogowe w Polsce są przerażające. W naszym kraju dochodzi do ponad 30 000 wypadków w ciągu roku, w których ginie ponad 3 000 osób, ponad 40 000 osób ponosi obrażenia, w tym 12 000 ciężkie

Wpływ muzyki na jazdę samochodem

Wpływ muzyki na jazdę samochodem

Głośna muzyka słuchana w samochodzie ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ponieważ ogranicza dźwięki, które docierają do nas z zewnątrz pojazdu, a to może doprowadzić do sytuacji, w której nie usłyszymy nadjeżdżającego pojazdu np. karetki na sygnale czy też klaksonu innego pojazdu, który ostrzega nas przed niebezpieczeństwem.

Według naukowców tempo słuchanej muzyki podczas jazdy ma wpływ również na prędkość z jaką się poruszamy oraz na popełniane wykroczenia. Zauważono, że osoby słuchające w samochodzie głośnej rytmicznej muzyki częściej ignorują czerwone światła i przejeżdżają przez linie podwójne ciągłe.

Utwory słuchane w samochodzie mają również wpływ na nasz stan emocjonalny i koncentracje. Rytmiczna muzyka o wysokiej dynamice powoduje większą skłonność do szybkiej i brawurowej jazdy. Dlatego wybierając się w podróż starajmy się wybierać muzykę o stonowanym i spokojnym rytmie.

Nowy wygląd aplikacji mobilnej

Nowy wygląd aplikacji mobilnej

Jest już dostępna nowa szata graficzna naszej aplikacji mobilnej na system IOS.
https://itunes.apple.com/…/testy-prawo-jazdy-3…/id1218700720

Najważniejsze funkcje:
TEST - możliwość wykonywania testów na prawo jazdy z takimi samymi pytaniami oraz takim samym sposobem działania jak na egzaminie państwowym.
KURS - umożliwia sprawdzenie i nauczenie się wszystkich pytań.
STATYSTYKI - sekcja, która pokaże w jakim kierunku kształtuje się twoja nauka.
USTAWIENIA - wybór wszystkich kategorii.
Aplikacja mobilna jest teraz zsynchronizowana ze stroną internetową.

Życzymy owocnej nauki oraz powodzenia na egzaminie! :)
Pozdrawiamy! Zespół Prawo-Jazdy-360

9000 polubień

9000 polubień

Mamy już ponad 9000 polubień!

Dziękujemy za aktywność i zaufanie oraz cieszymy się, że możemy Wam pomóc w zdobyciu upragnionego prawa jazdy.
Życzymy powodzenia na egzaminie.

Pozdrawiamy!
zespół prawo jazdy 360

PYTANIE EGZAMINACYJNE

PYTANIE EGZAMINACYJNE

W której z wymienionych sytuacji powinieneś zdecydować się na wydostanie rannego z rozbitego pojazdu przed przybyciem służb ratowniczych,jeśli masz podstawy sądzić, że doznał on urazu kręgosłupa?

A - gdy żąda tego ratowana osoba.

B - gdy istnieje zagrożenie dla życia rannego.

C - gdy żąda tego rodzina osoby rannej.

Rannego z rozbitego pojazdu można wyciągnąć tylko gdy istnieje niebezpieczeństwo zagrożenia życia dla tej osoby. W sytuacji tej należy pamiętać przede wszystkim o swoim bezpieczeństwie.

Punkty karne

Punkty karne

Od dzisiaj tj. 24.04.2017 r. Ministerstwo Cyfryzacji umożliwi kierowcom sprawdzenie liczby punktów karnych bez konieczności udawania się na komendę policji

Będzie to można zrobić online z dowolnego miejsca, w którym mamy dostęp do internetu. Dotychczas nie było takiej możliwości.
Usługa pojawi się na stronie obywatel.gov.pl w zakładce „Kierowcy i pojazdy” pod nazwą „Sprawdź swoje punkty karne online”.

Z usługi będą mogli korzystać wszyscy, pod warunkiem posiadania Profilu Zaufanego czyli podstawowego podpisu elektronicznego.
W bankach PKO Bank Polski, ING Bank Śląski i Millenium można założyć profil zaufany drogą elektroniczną.
Osoby, które nie posiadają konta w tych bankach mogą również założyć Profil Zaufany, jednak żeby to zrobić będą musiały udać się do placówki banku.

Usługa „Sprawdź swoje punkty karne” to dopiero pierwszy etap programu CEPiK 2.0. Kolejne e-usługi programu CEPiK 2.0 będą uruchamiane w 2018 r.

Nawigacja na egzaminie na prawo jazdy

Nawigacja na egzaminie na prawo jazdy

Wielka Brytania planuje zaktualizować przebieg egzaminu na prawo jazdy. Każda egzaminowana osoba będzie musiała zaprezentować, że potrafi korzystać z nawigacji w pojeździe.

Sprawdzian z samodzielnej jazdy według nawigacji ma potrwać około 20 minut i ocenić, jak egzaminowany radzi sobie z manewrami wymaganymi do dotarcia do określonego celu. Błędem nie będzie zgubienie drogi lub niezastosowanie się do polecenia nawigacji. Egzaminator ma zweryfikować, czy osoba kierująca jest w stanie bezpiecznie korzystać z nawigacji nie stwarzając przy tym zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Sprawdzana ma być również podzielność uwagi.

Na tę chwilę brak jakichkolwiek informacji, czy o podobnych rozwiązaniach myślą także polscy egzaminatorzy.

NOWY WYGLĄD APLIKACJI MOBILNEJ

NOWY WYGLĄD APLIKACJI MOBILNEJ

Jest już dostępna nowa szata graficzna naszej aplikacji mobilnej na system Android.
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.prawo_jazdy_360

Najważniejsze funkcje:
TEST - możliwość wykonywania testów na prawo jazdy z takimi samymi pytaniami oraz takim samym sposobem działania jak na egzaminie państwowym.
KURS - umożliwia sprawdzenie i nauczenie się wszystkich pytań.
STATYSTYKI - sekcja, która pokaże w jakim kierunku kształtuje się twoja nauka.
USTAWIENIA - wybór wszystkich kategorii.
Aplikacja mobilna jest teraz zsynchronizowana ze stroną internetową.

Życzymy owocnej nauki oraz powodzenia na egzaminie! :)
Pozdrawiamy! Zespół Prawo-Jazdy-360

Ważne aktualności
Nowe Pytania na Prawo Jazdy Nowe Pytania na Prawo Jazdy

Szanowni Państwo, aby rozwiać Wasze wątpliwości dotyczące ostatniej zmiany bazy pytań egzaminacyjnych, dokonanej przez Ministerstwo, pragniemy Państwa poinformować, iż taka aktualizacja jest...

01-02-2017 20:31 Czytaj więcej
Podręcznik Kursanta Podręcznik Kursanta

Od dzisiaj każdy z naszych użytkowników może korzystać z możliwości nauki przez elektroniczny Podręcznik Kursanta. To nowoczesna metoda szkolenia kursantów na prawo jazdy. Dzięki takiej formie...

21-12-2016 13:57 Czytaj więcej
Znajdź nas
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców Happy-End
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców olka
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

Białe Logo serwisu prawo-jazdy-360.pl
Kontakt
ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Langiewicza 2/12
61-502 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Telefon: 790-747-360
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail: kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 8:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB) Wyślij wiadomość