Loading…
osób

aktualności

 
Opublikował: moderator 2017-04-24 10:01:12
Punkty karne

Od dzisiaj tj. 24.04.2017 r. Ministerstwo Cyfryzacji umożliwi kierowcom sprawdzenie liczby punktów karnych bez konieczności udawania się na komendę policji

Będzie to można zrobić online z dowolnego miejsca, w którym mamy dostęp do internetu. Dotychczas nie było takiej możliwości.
Usługa pojawi się na stronie obywatel.gov.pl w zakładce „Kierowcy i pojazdy” pod nazwą „Sprawdź swoje punkty karne online”.

 

Z usługi będą mogli korzystać wszyscy, pod warunkiem posiadania Profilu Zaufanego czyli podstawowego podpisu elektronicznego.
W bankach PKO Bank Polski, ING Bank Śląski i Millenium można założyć profil zaufany drogą elektroniczną.
Osoby, które nie posiadają konta w tych bankach mogą również założyć Profil Zaufany, jednak żeby to zrobić będą musiały udać się do placówki banku.

 

Usługa „Sprawdź swoje punkty karne” to dopiero pierwszy etap programu CEPiK 2.0. Kolejne e-usługi programu CEPiK 2.0 będą uruchamiane w 2018 r.

 
Opublikował: moderator 2017-04-20 08:42:19
Nawigacja na egzaminie na prawo jazdy

Wielka Brytania planuje zaktualizować przebieg egzaminu na prawo jazdy. Każda egzaminowana osoba będzie musiała zaprezentować, że potrafi korzystać z nawigacji w pojeździe.

Sprawdzian z samodzielnej jazdy według nawigacji ma potrwać około 20 minut i ocenić, jak egzaminowany radzi sobie z manewrami wymaganymi do dotarcia do określonego celu. Błędem nie będzie zgubienie drogi lub niezastosowanie się do polecenia nawigacji. Egzaminator ma zweryfikować, czy osoba kierująca jest w stanie bezpiecznie korzystać z nawigacji nie stwarzając przy tym zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Sprawdzana ma być również podzielność uwagi.

Na tę chwilę brak jakichkolwiek informacji, czy o podobnych rozwiązaniach myślą także polscy egzaminatorzy.

 
Opublikował: moderator 2017-04-04 10:58:00
NOWY WYGLĄD APLIKACJI MOBILNEJ

Jest już dostępna nowa szata graficzna naszej aplikacji mobilnej na system Android.
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.prawo_jazdy_360

Najważniejsze funkcje:
TEST - możliwość wykonywania testów na prawo jazdy z takimi samymi pytaniami oraz takim samym sposobem działania jak na egzaminie państwowym.
KURS - umożliwia sprawdzenie i nauczenie się wszystkich pytań.
STATYSTYKI - sekcja, która pokaże w jakim kierunku kształtuje się twoja nauka. 
USTAWIENIA - wybór wszystkich kategorii.
Aplikacja mobilna jest teraz zsynchronizowana ze stroną internetową. 

Życzymy owocnej nauki oraz powodzenia na egzaminie! :)
Pozdrawiamy! Zespół Prawo-Jazdy-360

 
Opublikował: moderator 2017-03-24 09:58:20