5 najtrudniejszych pytań na egzaminie z prawa jazdy

▪ 24 lutego 2020 202 088 ⚡
3.8
5 najtrudniejszych pytań na egzaminie z prawa jazdy

To, że pytania egzaminacyjne są trudne a ilość ich na pierwszy rzut oka powala wiem nie od dziś.

O niektórych pytaniach egzaminacyjnych krążą już legendy.

Fakt, iż sama baza pytań zmienia się dynamicznie również nie pomaga przyszłym zdającym egzamin. Często zmieniające się przepisy ruchu drogowego niekiedy wymuszają aktualizację pytań na prawo jazdy.

Jednym słowem dzieje się dużo…

 

Głównym problemem podczas egzaminu Państwowego jest jak zwykle nieznajomość przepisów prawa ruchu drogowego. Niekiedy zdarza się, że nie czytamy pytań z odpowiednim zrozumieniem i odpowiadamy nie analizując ich dogłębnie.

Jeszcze w innym przypadku pytania są tak skonstruowane, że … no właśnie trzeba wykorzystać i znajomość przepisów, dogłębnie przeczytać oraz przeanalizować.

 

Poniżej zaprezentujemy 5 pytań, które sprawiły największą trudność kursantom z naszego serwisu.  

 

Pytanie numer 1

Czy kierując samochodem osobowym w tunelu o długości 600 m położonym w obszarze zabudowanym, masz obowiązek utrzymywać odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 50 metrów?

A. tak, ale prowadząc samochód o masie całkowitej przekraczającej 2,5 tony.

B. nie.

C. tak.

Poprawna odpowiedż to B. nie. 

„Przepis z Kodeksu Ruchu Drogowego odnosi się jedynie do miejsca poza obszarem zabudowanym. W przedstawionej sytuacji kierując samochodem osobowym w tunelu o długości 600 m położonym w obszarze zabudowanym nie mamy obowiązku utrzymywać odstępu nie mniejszego niż 50 m od poprzedzającego pojazdu.”

 


 

Pytanie numer 2

Ile wynosi maksymalna dopuszczalna prędkość samochodu osobowego na drodze za tym znakiem?

 

A. 80 km/h.

B. 90 km/h.

C. 100 km/h.

Poprawna odpowiedż to C. 100 km/h.

 


 

Pytanie numer 3

TAK

NIE

Poprawna odpowiedż to NIE

Zabrania skręcania w prawo. Zakaz wyrażony znakiem B-22 obowiązuje na najbliższym skrzyżowaniu. Znak B-22 znajdujący się w obrębie skrzyżowania dotyczy tylko najbliższej jezdni, przed którą został umieszczony. Umieszczona pod znakiem B-22 tabliczka T-22 wskazuje, że znak nie dotyczy rowerów jednośladowych skręcających na drogę dla rowerów lub wyznaczony na jezdni pas ruchu przeznaczony dla tych pojazdów.

 


 

Pytanie numer 4

Czy masz prawo zatrzymać pojazd pod wiaduktem, gdy znaki tego nie zabraniają?

TAK

NIE

Poprawna odpowiedż to TAK

 

Zgodnie z kodeksem drogowym nie ma zakazu zatrzymania się pod wiaduktem. Zabrania się zatrzymania pojazdu na wiadukcie

 


 

Pytanie numer 5

 

Czy zgodnie z wskazanym z prawej strony znakiem pionowym, masz obowiązek kontynuować jazdę prosto na najbliższym skrzyżowaniu?

TAK

NIE

Poprawna odpowiedż to NIE

Oznacza początek lub kontynuację drogi lub jezdni, na której ruch odbywa się w jednym kierunku. Umieszczona pod znakiem tabliczka T-22 wskazuje, że ruch rowerów jednośladowych na wyznaczonym na jezdni pasie ruchu przeznaczonym dla tych pojazdów odbywa się w kierunku przeciwnym do wskazanego na znaku.

 

 

Gratulujemy wszystkim tym którzy odpowiedzieli poprawnie na wszystkie pytania.

 
3.8
michal
Michał Różycki 21 postów
Dinozaur firmowy – najstarszy osobnik, ale za to doświadczony. Odpowie zawsze na pytania kursantów oraz odpowiada za jakość tekstów na stronie.