Loading…
osób

Ogólne zasady zdawania prawa jazdy

Egzamin na prawo jazdy podzielony jest na dwie części :

-teoretyczna
-praktyczna

Część teoretyczna odbywa się w zamkniętej Sali przy stanowiskach komputerowych , każdy z kursantów musi odpowiedzieć na 20 pytań multimedialnych ,gdzie odpowiedzi są „tak” lub „nie”. Czas na zapoznanie się z pytaniem to tylko 20 sekund, 10 sekund trwa wyświetlanie filmu i mamy 15 sekund na naszą odpowiedź.
Ogólne zasady zdawania prawa jazdy Kolejnym etapem części teoretycznej jest 12 pytań 3 odpowiedzi z czego my musimy w ciągu 50 sekund wybrać 1 prawidłową. Dużym utrudnieniem jest brak możliwości powrotu do danego pytania, musimy więc być pewni naszych odpowiedzi.

Część praktyczna egzaminu trwa mniej więcej około 1 godziny , w zależności czy popełnimy jakiś błąd.

Każdy manewr możemy powtórzyć dwa razy ( z czego już za drugim razem musi nam wyjść wszystko dobrze, aby nie oblać egzaminu). Nasza przygoda zaczyna się na placu manewrowym gdzie losujemy dwa pytania dotyczące samochodu i musimy dobrze na nie odpowiedzieć. Kolejną rzeczą jest już wejście do samochodu i dobre ustawienie lusterek oraz zapięcie pasów przed ruszeniem PAMIĘTAJMY o tym. No to ruszamy , musimy pokazać jak radzimy sobie na łuku nie potrącając słupków wokół nas instruktor sprawdza również jak radzimy sobie z cofaniem. Gdy wszystko pójdzie dobrze jedziemy na mały podjazd i pokazujemy czy umiemy ruszyć z ręcznego hamulca.

Plac zaliczony więc ruszamy w miasto , cała procedura w mieście dzieje się w pobliżu ośrodka WORD.

Podczas jazdy w mieście będziemy musieli się wykazać umiejętnościami jazdy na rodzie oraz parkowaniem ukośnym lub równoległym. Pamiętać musimy o kierunkowskazach oraz o nieprzekraczaniu ciągłych linii na drodze. Egzamin trwa aż do zaparkowania powrotem w ośrodku WORD.

Partnerzy OSK