Loading…
osób

Ekojazda na EGZAMINIE

Ekologiczna jazda na egzaminie na prawo jazdy W styczniu 2017 roku egzamin praktyczny na prawo jazdy uległ zmianie , czy na dobre?
Kursanci oprócz wszystkich dotychczasowych manewrów będą musieli wykazać się umiejętnościami z ekojazdy. Jest to kolejne utrudnienie w zdawaniu. Poprzez tą zmianę zmienia się również koszt zdawanych kursów , gdyż liczba godzina na naukę jazdy samochodem nie uległa zwiększeniu i instruktorzy nie są w stanie nauczyć kursantów dodatkowych rzeczy w tak krótkim czasie. Trzeba będzie wiec dokupić sobie dodatkowe lekcje , które wcale nie są takie tanie ok 50 zł godzina. Na wprowadzenie ekojazdy duży wpływ miała dyrektywa unijna między innymi o ochronie środowiska ,społeczeństwo ma być bardziej świadome.
Jednakże , czy jest to potrzebne na egzaminie, powinniśmy najpierw dobrze nauczyć się jeździć samochodem, dopiero po czasie przyjdzie czas na jazdę ekologiczna. W gruncie rzeczy nie jest to nic trudnego zmiana biegów na podstawie obrotów obrotomierza oraz umiejętność hamowania silnikiem.
Szerokiej drogi i powodzenia!
Ekologiczny samochód na egzaminie na prawo jazdy

Partnerzy OSK