Ładowanie...

Ośrodek Szkolenia Kierowców ABC

Przez - 02 kwietnia 2019
4,4/5
9 188
Ośrodek Szkolenia Kierowców ABC

Ośrodek Szkolenia Kierowców ABC Prawo Jazdy powstał w 2009 roku, założycielem jest Łukasz Szura – doświadczony instruktor nauki i techniki jazdy. Założyciel ośrodka długo nie musiał szukać pomysłu na firmę, ponieważ już od najmłodszych lat interesował się uczeniem jazdy swoich rówieśników. Sama nazwa ośrodka nie jest też przypadkowa - ma ona wskazywać na naukę jazdy od podstaw, jak w alfabecie ABC…

Główna siedziba ośrodka znajduje się w Rzeszowie na ul. Kolejowej 1.  W budynku mieści się biuro oraz dwie w pełni wyposażone sale wykładowe. Kontakt telefoniczny z biurem możliwy jest pod nr 605 280 401. Szkoła czynna jest od poniedziałku do piątku od 09:00 do 17:00.  Kursanci mogą również korzystać z dobrze oświetlonego placu manewrowego, z dwoma pełnowymiarowymi łukami oraz częścią przeznaczoną do nauki motocyklistów i motorowerzystów. Plac manewrowy posiada czytelnie rozmieszczone pola, dobrej jakości nawierzchnię (dwa rodzaje nawierzchni), jest wyposażony w pachołki oraz urządzenie do pomiaru prędkości. Plac manewrowy dostępny jest na ul. Boya Żeleńskiego 15 w Rzeszowie.

Ośrodek ABC posiada również filię w miejscowości Ropczyce, która znajduje się na ul. Rynek 1. Zarówno biuro, jak i sala wykładowa jest w pełni wyposażona zgodnie z obowiązująca Ustawą o kierujących pojazdami. Kontakt telefoniczny z biurem możliwy jest pod nr 601 402 605. Ośrodek czynny jest w poniedziałki, środy i piątki od godziny 15:00 do 19:00. Plac manewrowy z dwoma pełnowymiarowymi łukami oraz częścią przeznaczoną do nauki motocyklistów i motorowerzystów dostępny jest w Ropczycach na ul. Ogrodniczej 36F. 

Szkoła Jazdy ABC posiada w swoim zasobie 11 pojazdów marki Hyundai i 20, przystosowanych do nauki jazdy kategorii B prawa jazdy. Nasze pojazdy są charakterystycznie oznaczone zielonymi kołami oraz minkami, które wszystkim poprawiają humor. Dbając o pojazdy nie zapominamy o czystym i pachnącym wnętrzu.

  • Kategoria „AM” - motorower Junak 901,
  • Kategoria „A1” - Honda CBF 125 oraz MSX 125 GROM,
  • Kategoria „A2” - Honda CB 500F,
  • Kategoria „A” - Yamaha XJ6, Yamaha MT07

Oferta szkoleniowa 

ABC Prawo Jazdy - to nowoczesny i oryginalny Ośrodek Szkolenia Kierowców, który oferuje szkolenia z zakresu kategorii prawa jazdy: AM, A1, A2, A, B oraz zajęcia dodatkowe – uzupełniające i z zakresu techniki prowadzenia pojazdów.

Kursanci mają możliwość wyboru kursu stacjonarnego w ciągu tygodnia (kursu porannego lub popołudniowego), weekendowego oraz kursu eksternistycznego. Prowadzony jest ciągły nabór. Każde szkolenie rozpoczynamy zajęciami organizacyjnymi, na których omawiamy cały przebieg kursu prawa jazdy. Pomagamy również w wypełnieniu i skompletowaniu niezbędnych dokumentów, w celu uzyskania Profilu Kandydata Kierowcy (PKK).

Zajęcia teoretyczne prowadzone są w profesjonalny i ciekawy sposób przez wykwalifikowanych instruktorów w  komfortowych warunkach. W trakcie zajęć korzystamy z pomocy dydaktycznych. Kursanci mają możliwość sprawdzenia się podczas: rozkładania trójkąta ostrzegawczego, mierzenia poziomu bieżnika opony oraz sprawdzenia swoich reakcji przy użyciu alkogogli, a także w wielu innych sytuacjach niezbędnych podczas codziennego użytkowania pojazdu. Kurs teoretyczny obejmuje zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, prowadzone przez wykwalifikowanego ratownika medycznego, pracującego na co dzień w karetce pogotowia. W sali wykładowej na naszych Kursantów czekają zawsze zimne napoje oraz kawa i herbata, a do tego słodki poczęstunek.

Zajęcia praktyczne dostosowane są zawsze do indywidualnych potrzeb kursanta. Nasi instruktorzy są bardzo cierpliwi i wyrozumiali, potrafią stworzyć bezstresową atmosferę już na pierwszych zajęciach. Cały zespół podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, chętnie uczestniczy w wielu różnorodnych szkoleniach. W trakcie zajęć praktycznych kładziemy spory nacisk na technikę kierowania pojazdem, jako jedni z pierwszych posiadamy uprawnienia do doskonalenia techniki jazdy.

Kursanci mają możliwość dopasowania do własnych potrzeb dogodnych terminów i godzin rozpoczęcia jazd, również w wybranych przez siebie miejscach. Jesteśmy elastyczni, zajęcia prowadzimy od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7:00-21:00.

Największe osiągnięcia

Pierwszy w Polsce Egzamin na motocyklu marki Harley

Dnia 18.10.2018 roku pani Magdalena Florczyk kursantka Szkoły Jazdy ABC zdała pierwszy w Polsce państwowy egzamin na prawo jazdy, który został przeprowadzony na motocyklu amerykańskiej marki Harley Davidson Street 750. Egzamin odbył się na terenie rzeszowskiego WORD-u, a p. Magdalena zdała go za pierwszym podejściem. Samo wydarzenie odbiło się sporym echem, nie tylko w prasie lokalnej i branży motocyklowej, ale też wiele innych gazet chętnie wspominało o kobiecie, która zdała egzamin na H-D.

Obecne przepisy dotyczące uzyskania prawa jazdy, umożliwiają zdawanie egzaminu na motocyklu Ośrodka Szkolenia Kierowców, w którym odbywa się szkolenie, spoza maszyn egzaminacyjnych dostępnych w wybranym przez kandydata Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. W tym celu właścicielka motocykla musiała użyczyć szkole ABC Prawo Jazdy swój pojazd, a po stronie OSK pozostało przystosowanie go do przeprowadzenia szkolenia, między innymi: wykonanie dodatkowego badania technicznego, uzyskanie odpowiedniej adnotacji urzędowej w dowodzie rejestracyjnym, co jest jedynie formalnością w Wydziale Komunikacji.

Współpraca z Politechniką Rzeszowską

Dzięki uprzejmości Politechniki Rzeszowskiej Katedry Silników Spalinowych i Transportu sześciu naszych obecnych kursantów ma okazję uczestniczyć w niecodziennym eksperymencie. Kursanci mają okazję sprawdzić swoje umiejętności na symulatorze jazdy samochodem ciężarowym AS 1600 z platformą ruchową o 6 stopniach swobody, na bazie kabiny samochodu ciężarowego SCANIA. Symulator na co dzień służy m. in. do audytu projektowanych dróg i testów reakcji kierowców, celów edukacyjnych oraz symulacji użytkowych pojazdów. 

Eksperyment składa się z kilku etapów. Pierwszy przeprowadzony przed rozpoczęciem części praktycznej kursu prawa jazdy, kolejny w trakcie części praktycznej i na podsumowanie po zakończonym kursie. Pierwszy etap już za nami. Uczestnicy sprawdzili swoje reakcje i posiadane umiejętności oraz predyspozycje między innymi cofając po okręgu, jadąc w ruchu miejskim, także w trudnych warunkach atmosferycznych. Oczywiście nie zabrakło krótkiego przygotowania teoretycznego. 
 

Oficjalna strona Ośrodka Szkolenia Kierowców ABC
Profil Facebook Ośrodka Szkolenia Kierowców ABC
patrycja
Patrycja Chudzińska 48 posty
Z firmą związana od kilku lat. Zajmuje się głównie klientami biznesowymi, ale czasem napisze jakiś konkretny artykuł.
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców przewoźny
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

Logo białe prawo-jazdy-360.pl

Kontakt

ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Dział obsługi klienta
Telefon: 790-747-360

Dział obsługi klienta biznesowego
Telefon: 791-747-360

Dział obsługi pozycjonowania
Telefon: 795-747-360

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 9:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation M. Romanowski sp. j. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania