Egzamin na prawo jazdy - błędne pytania

▪ 25 stycznia 2022 8 347 ⚡
4.2
Egzamin na prawo jazdy - błędne pytania

W miniony weekend do bazy pytań na egzamin teoretyczny, przeprowadzany przez wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego, zostało dołożone 41 pytań. Po przeprowadzeniu poniedziałkowych egzaminów wyszło na jaw, że większość z pytań posiada błędy.

W WORD-ach trwa określanie ile osób mogło wylosować na egzaminie wadliwe pytania. Według dotychczasowych ustaleń, nawet 300 osób mogło nie zdać egzaminu teoretycznego na prawo jazdy z powodu pytań z błędnymi odpowiedziami.

Wicedyrektor warszawskiego ośrodka ruchu drogowego podkreśla, że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, tym bardziej, że pytania były przygotowywane przez resort infrastruktury, a dopuszczone zostały przez specjalną komisję weryfikacyjną.

Reporter RMF podaje, że wadliwe pytania mają być usunięte z bazy, natomiast osoby, które nie zdały poniedziałkowego, teoretycznego egzaminu na prawo jazdy powinny prosić o jego weryfikację. W przypadku, gdy błędne pytanie zaważyło o wyniku końcowym egzaminu, osoba zdająca ma mieć możliwość ponownego podejścia do egzaminu bez dodatkowych opłat.

Rozpatrywanie i analizowanie rezultatów przeprowadzonych w poniedziałek egzaminów może potrwać kilka dni.

 

Pytania na naszej stronie są aktualizowane po opublikowaniu oficjalnej bazy pytań na stronie Ministerstwa Infrastruktury.

 

4.2
dagmara
Dagmara Śmidowicz 19 postów
Ekspertka od treści edukacyjnych i współautorka naszych wykładów na prawo jazdy. Od kilku lat zgłębia tajniki przepisów drogowych i przekłada je na zrozumiałe, przystępne materiały. Kreatywna dusza, która dba, aby każda lekcja była ciekawa i przydatna.