Ładowanie...

Błędne odpowiedzi w pytaniach egzaminacyjnych na prawo jazdy

Przez - 02 października 2018
4,2/5
8 225
Błędne odpowiedzi w pytaniach egzaminacyjnych na prawo jazdy

Jak już wcześniej informowaliśmy od dnia 1 października 2018 r. kierowcy nie będą musieli posiadać przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz umowy zawarcia polisy OC - link do artykułu.  Powołując się na informacje, które zostały przekazane bezpośrednio ze strony Ministerstwa Infrastruktury, resort potwierdził, że baza pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy nie została zaktualizowana.

Podczas egzaminu państwowego, który jest przeprowadzany na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego kandydaci na kierowców spotkają się między innymi z takimi pytaniami:

  • „Który z dokumentów masz obowiązek posiadać przy sobie, kierując samochodem osobowym?”
  • „Który z dokumentów masz obowiązek posiadać przy sobie kierując pojazdem samochodowym zarejestrowanym w Polsce?”
  • „Który z dokumentów jesteś obowiązany mieć przy sobie, kierując samochodem osobowym z przyczepą lekką?”

W przypadku, kiedy osoba podchodząca do egzaminu z części teoretycznej na prawo jazdy natrafi na jedno z powyższych pytań i będzie chciała udzielić prawidłowej odpowiedzi na to pytanie, to w takiej sytuacji będzie zmuszona zaznaczyć nieprawidłową odpowiedź zgodnie z obowiązującymi przepisami, które weszły w życie od 1 października 2018 roku.

Warto również zastanowić się nad sytuacją, w której kursant nabył wiedzę w zakresie wszystkich obowiązujących przepisów ruchu drogowego i podczas egzaminu państwowego będzie chciał zaznaczyć prawidłową odpowiedź. W takim przypadku pozostanie mu nieudzielenie odpowiedzi, ponieważ poprawna odpowiedź nie będzie występowała, a tym samym uzyska 0 punktów za dane pytanie, co może w znaczny sposób przyczynić się do uzyskania wyniku negatywnego z egzaminu teoretycznego na prawo jazdy.

Według otrzymanych informacji, ze strony Ministerstwa Infrastruktury, w ciągu najbliższego miesiąca nie zajdą żadne zmiany w kwestii bazy pytań egzaminacyjnych dotyczących obowiązku wożenia przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC – pytania na egzaminie państwowym w WORD będą nadal wyświetlały się z błędnymi odpowiedziami.

Jedynym rozwiązaniem, jakie może wdrożyć resort będzie wyłączenie tych pytań z oficjalnej bazy, tak aby w ogóle nie pojawiały się podczas egzaminu państwowego, jednak ta wiadomość nie będzie podana do informacji publicznej.

Monitorujemy listę wszystkich pytań egzaminacyjnych i będziemy Państwa informować na bieżąco, jak tylko pytania zostaną zaktualizowane bądź usunięte. Na ten moment wdrażamy dodatkowe wytłumaczenie do każdego pytania związanego z dowodem rejestracyjnym i polisą OC - odpowiednią adnotację, która będzie widoczna do momentu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

patrycja
Patrycja Chudzińska 48 posty
Z firmą związana od kilku lat. Zajmuje się głównie klientami biznesowymi, ale czasem napisze jakiś konkretny artykuł.
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców przewoźny
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

Logo białe prawo-jazdy-360.pl

Kontakt

ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Dział obsługi klienta
Telefon: 790-747-360

Dział obsługi klienta biznesowego
Telefon: 791-747-360

Dział obsługi pozycjonowania
Telefon: 795-747-360

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 9:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation M. Romanowski sp. j. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania