Ładowanie...
Wykonano dzisiaj 30755 testów, z czego 66% pozytywnie i 34% negatywnie, aktualnie testy wykonuje 1108 osób

Pełna baza pytań - Oficjalne testy na prawo jazdy kategorii B oraz A, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - Wszystkie pytania egzaminacyjne 2022 z WORD
Symbol Wygląd Znaczenie Objaśnienie
E-1 Znaki drogowe E-1 Tablica przeddrogowskazowa Uprzedza o skrzyżowaniu. Umieszczone na tym znaku wzory innych znaków informują o występowaniu tych znaków na drogach, wskazanych na znaku. 2
E-1a Znaki drogowe E-1a Tablica przeddrogowskazowa na autostradzie Uprzedza o wyjeździe z autostrady. Umieszczone na tym znaku wzory innych znaków informują o występowaniu tych znaków na drogach, wskazanych na znaku. 2
E-1b Znaki drogowe E-1b Tablica przeddrogowskazowa przed wjazdem na autostradę Uprzedza o skrzyżowaniu z wjazdem na autostradę lub drogą prowadzącą do autostrady. Umieszczone na tym znaku wzory innych znaków informują o występowaniu tych znaków na drogach, wskazanych na znaku. 2
E-2a Znaki drogowe E-2a Drogowskaz tablicowy umieszczany obok jezdni Wskazuje na skrzyżowaniu lub bezpośrednio przed nim kierunki do miejscowości lub dzielnic miast. 2
E-2b Znaki drogowe E-2b Drogowskaz tablicowy umieszczany nad jezdnią Wskazuje na skrzyżowaniu lub bezpośrednio przed nim kierunki do miejscowości lub dzielnic miast. 2
E-2c Znaki drogowe E-2c Drogowskaz tablicowy umieszczany obok jezdni na autostradzie Wskazuje na skrzyżowaniu lub bezpośrednio przed nim kierunki do miejscowości lub dzielnic miast. 2
E-2d Znaki drogowe E-2d Drogowskaz tablicowy umieszczany nad jezdnią na autostradzie Wskazuje na skrzyżowaniu lub bezpośrednio przed nim kierunki do miejscowości lub dzielnic miast. 2
E-2e Znaki drogowe E-2e Drogowskaz tablicowy umieszczany przed wjazdem na autostradę Wskazuje na skrzyżowaniu lub bezpośrednio przed nim kierunki do miejscowości lub dzielnic miast. 2
E-2f Znaki drogowe E-2f Drogowskaz tablicowy umieszczany nad jezdnią przed wjazdem na autostradę Wskazuje na skrzyżowaniu lub bezpośrednio przed nim kierunki do miejscowości lub dzielnic miast. 2
E-3 Znaki drogowe E-3 Drogowskaz w kształcie strzały do miejscowości wskazujący numer drogi Wskazuje na skrzyżowaniu lub bezpośrednio przed nim kierunki do miejscowości lub dzielnic miast. 2
E-4 Znaki drogowe E-4 Drogowskaz w kształcie strzały do miejscowości, podający odległość do niej Wskazuje na skrzyżowaniu lub bezpośrednio przed nim kierunki do miejscowości lub dzielnic miast. 2
E-5 Znaki drogowe E-5 Drogowskaz do dzielnicy miasta Wskazuje na skrzyżowaniu lub bezpośrednio przed nim kierunek do dzielnic miast. Drogowskaz E-5 z napisem "Centrum" wskazuje kierunek do centrum miasta.
E-6 Znaki drogowe E-6 Drogowskaz do lotniska Wskazuje kierunek do obiektu turystycznego lub wypoczynkowego wskazanego na znaku.
E-6a Znaki drogowe E-6a Drogowskaz do dworca lub stacji kolejowej Wskazuje kierunek do obiektu turystycznego lub wypoczynkowego wskazanego na znaku.
E-6b Znaki drogowe E-6b Drogowskaz do dworca autobusowego Wskazuje kierunek do obiektu turystycznego lub wypoczynkowego wskazanego na znaku.
E-6c Znaki drogowe E-6c Drogowskaz do przystani promowej Wskazuje kierunek do obiektu turystycznego lub wypoczynkowego wskazanego na znaku.
E-7 Znaki drogowe E-7 Drogowskaz do przystani wodnej lub żeglugi Wskazuje kierunek do obiektu turystycznego lub wypoczynkowego wskazanego na znaku.
E-8 Znaki drogowe E-8 Drogowskaz do plaży lub miejsca kąpielowego Wskazuje kierunek do obiektu turystycznego lub wypoczynkowego wskazanego na znaku.
E-9 Znaki drogowe E-9 Drogowskaz do muzeum Wskazuje kierunek do obiektu turystycznego lub wypoczynkowego wskazanego na znaku.
E-10 Znaki drogowe E-10 Drogowskaz do zabytku jako dobra kultury Wskazuje kierunek do obiektu turystycznego lub wypoczynkowego wskazanego na znaku.
E-11 Znaki drogowe E-11 Drogowskaz do zabytku przyrody Wskazuje kierunek do obiektu turystycznego lub wypoczynkowego wskazanego na znaku.
E-12 Znaki drogowe E-12 Drogowskaz do punktu widokowego Wskazuje kierunek do obiektu turystycznego lub wypoczynkowego wskazanego na znaku.
E-12a Znaki drogowe E-12a Drogowskaz do szlaku rowerowego Wskazuje kierunek do obiektu turystycznego lub wypoczynkowego wskazanego na znaku.
E-13 Znaki drogowe E-13 Tablica kierunkowa Wskazuje kierunek i odległość do głównych miejscowości położonych przy danej drodze.
E-14 Znaki drogowe E-14 Tablica szlaku drogowego Wskazuje numer drogi i odległość do głównych miejscowości położonych przy danym szlaku drogowym.
E-14a Znaki drogowe E-14a Tablica szlaku drogowego przy autostradzie Wskazuje numer drogi i odległość do głównych miejscowości położonych przy danym szlaku drogowym.
E-15a Znaki drogowe E-15a Numer drogi krajowej Wskazuje numer i rodzaj (kategorię) drogi.
E-15b Znaki drogowe E-15b Numer drogi wojewódzkiej Znak E-15b stosuje się w celu wskazania przebiegu drogi wojewódzkiej lub wjazdu na tę drogę. Na drogach oznaczonych tym znakiem dopuszcza się ruch pojazdów o nacisku osi pojedynczej nieprzekraczającym 80 kN = 8.1577 ton
E-15c Znaki drogowe E-15c Numer autostrady Wskazuje numer i rodzaj (kategorię) drogi.
E-15d Znaki drogowe E-15d Numer drogi ekspresowej Wskazuje numer i rodzaj (kategorię) drogi.
E-15e Znaki drogowe E-15e Numer drogi wojewódzkiej o zwiększonym do 10t dopuszczalnym nacisku osi pojazdu Wskazuje numer i rodzaj (kategorię) drogi.
E-15f Znaki drogowe E-15f Nr drogi krajowej o dopuszczalnym nacisku osi pojazdu do 10t Wykaz dróg krajowych obejmujący odcinki dróg krajowych po których mogą poruszać się pojazdy o dopuszczalnym nacisku pojedyńczej osi do 100 kN
E-15g Znaki drogowe E-15g Nr drogi krajowej o dopuszczalnym nacisku osi pojazdu do 8t Wykaz dróg krajowych obejmujący odcinki dróg krajowych po których mogą poruszać się pojazdy o dopuszczalnym nacisku pojedyńczej osi do 100 kN
E-16 Znaki drogowe E-16 Numer szlaku międzynarodowego Wskazuje numer i rodzaj (kategorię) drogi.
E-17a Znaki drogowe E-17a Miejscowość Oznacza wjazd do miejscowości
E-18a Znaki drogowe E-18a Koniec miejscowości Oznacza wyjazd z miejscowości.
E-19a Znaki drogowe E-19a Obwodnica Wskazuje na skrzyżowaniu kierunek do obwodnicy miasta.
E-20 Znaki drogowe E-20 Tablica węzła drogowego na autostradzie Informuje o zbliżaniu się do wyjzdu z autostrady; liczby umieszczone na znaku wskazują: górna - numer wyjazdu, dolna - odległość tablicy od wyjazdu; zamiast liczby wskazującej numer wyjazdu na znaku może być podana nazwa węzła.
E-21 Znaki drogowe E-21 Dzielnica (osiedle) Informuje o wjeździe do dzielnicy lub osiedla; znak z napisem "Centrum" informuje o wjeździe do centrum miasta.
E-22a Znaki drogowe E-22a Samochodowy szlak turystyczny Wskazuje początek wyznaczonego samochodowego szlaku turystycznego; na znaku obok nazwy szlaku mogą być umieszczone symbol szlaku oraz symbol organizacji turystycznej, wytyczającej szlak.
E-22b Znaki drogowe E-22b Obiekt na samochodowym szlaku turystycznym Wskazuje obiekt turystyczny na samochodowym szlaku turystycznym; na znaku umieszcza się symbol obiektu turystycznego lub wypoczynkowego.
E-22c Znaki drogowe E-22c Informacja o obiektach turystycznych Informuje o występujących obiektach turystycznych na terenie wskazanym na znaku.

Znaki drogowe kierunku i miejscowości

– przekazują informacje dotyczące wskazania użytkownikom ruchu drogowego dojazdu do poszczególnych miejscowości, wsi, obiektów turystycznych, lotnisk, portów morskich, parków, numerów dróg oraz ich przebiegu. Podają również informację o kierunku jazdy oraz jaki dystans do danej miejscowości ma do pokonania kierujący. W Polsce tabliczki do znaków drogowych określa Rozporządzenie w sprawie znaków       i sygnałów drogowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 170, poz. 1393).

Na terenie naszego kraju znaki drogowe kierunku i miejscowości są wyrażane literą E. Symbole oraz napisy dla tej grupy znaków są koloru czarnego, białego, niebieskiego i brązowego. W większej części znaków tło jest koloru zielonego, jednak zdarzają się też tła w kolorach czerwonych, żółtych, brązowych, niebieskich oraz białych. Posiadają prostokątny kształt, ale niektóre znaki z tej grupy są zakończone trójkątną strzałką z boku, która wskazuje konkretny kierunek, prowadzący do miejsca wskazanego na znaku.  Znaki drogowe z symbolem E różnią się także wielkością. Najmniejsze znaki informują nas o nr danej drogi, a największe są tablice, które wskazują szlak drogowy oraz tablice przeddrogowskazowe. 

W całej Europie zastosowany jest ujednolicony system symboli zgodny z Konwencją o znakach i sygnałach drogowych uchwalony w 1968 roku w Wiedniu. Wszystkie symbole oraz znaki graficzne na terenie naszego kontynentu powinny przekazywać takie same informacje. 

Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

Białe Logo serwisu prawo-jazdy-360.pl
Kontakt
ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Dział obsługi klienta
Telefon: 790-747-360

Dział obsługi klienta biznesowego
Telefon: 791-747-360

Dział obsługi pozycjonowania
Telefon: 795-747-360

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 9:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation M. Romanowski sp. j. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
Wyślij wiadomość