Ładowanie...
Wykonano dzisiaj 29055 testów, z czego 66% pozytywnie i 34% negatywnie, aktualnie testy wykonuje 1124 osób

Pełna baza pytań - Oficjalne testy na prawo jazdy kategorii B oraz A, C, D, T, AM, A1, A2, B1, C1, D1 - Wszystkie pytania egzaminacyjne 2022 z WORD
Symbol Wygląd Znaczenie Objaśnienie
F-1 Znaki drogowe F-1 Przejście graniczne Informuje o czynnym przejściu granicznym.
F-2 Znaki drogowe F-2 Przekraczanie granicy zabronione Informuje, że ruch przez granicę jest zamknięty.
F-2a Znaki drogowe F-2a Granica państwa Informuje o miejscu przekroczenia granicy Rzeczpospolitej Polskiej
F-3 Znaki drogowe F-3 Granica obszaru administracyjnego z napisami "województwo", "powiat" lub "gmina" i umieszczonymi nazwami, informuje o wjeździe odpowiednio na obszar województwa, powiatu i gminy, albo gminy.
F-4 Znaki drogowe F-4 Nazwa rzeki Podaje nazwę rzeki lub innego cieku wodnego, nad którym przebiega droga.
F-5 Znaki drogowe F-5 Uprzedzenie o zakazie Uprzedza o znaku zakazu umieszczonym na drodze w odległości wskazanej na znaku.
F-6 Znaki drogowe F-6 Znak uprzedzający, umieszczany przed skrzyżowaniem Uprzedza o wskazanym na nim odpowiednim znakiem niebezpieczeństwie lub zakazie występującym za skrzyżowaniem na wskazanej drodze.
F-7 Znaki drogowe F-7 Sposób jazdy w związku z zakazem skręcania w lewo Wskazuje dojazd do drogi, w którą skręcanie w lewo jest zabronione.
F-8 Znaki drogowe F-8 Objazd w związku z zamknięciem drogi Wskazuje wyznaczony objazd; jeżeli na znaku F-8 umieszczono znak zakazujący wjazdu określonych pojazdów, oznacza to, że objazd dotyczy pojazdów wskazanych na znaku zakazu.
F-9 Znaki drogowe F-9 Znak prowadzący na drodze objazdowej Wskazuje kierunek ruchu pojazdów na wyznaczonym objeździe.
F-10 Znaki drogowe F-10 Kierunki na pasach ruchu Wskazuje dozwolone, zgodnie ze strzałkami umieszczonymi na znaku, kierunki jazdy z poszczególnych pasów ruchu.Umieszczona na znaku strzałka zezwalająca na skręcanie w lewo ze skrajnego lewego pasa ruchu oznacza także zezwolenie na zawracanie, chyba że jest to zabronione znakiem B-23 lub ruch jest kierowany sygnalizatorem S-3.
F-11 Znaki drogowe F-11 Kierunki na pasie ruchu Wkazuje dozwolone, zgodnie ze strzałkami umieszczonymi na znaku, kierunki jazdy z pasa ruchu, nad którym znak został umieszczony. Umieszczona na znaku strzałka zezwalająca na skręcanie w lewo ze skrajnego lewego pasa ruchu oznacza także zezwolenie na zawracanie, chyba że jest to zabronione znakiem B-23 lub ruch jest kierowany sygnalizatorem S-3.
F-12 Znaki drogowe F-12 Znak wskazujący przejazd tranzytowy umieszczany przed skrzyżowaniem Wskazuje zgodnie ze strzałką kierunek przejazdu tranzytowego pojazdów wskazanych umieszczonym na znaku symbolem pojazdu.
F-13 Znaki drogowe F-13 Przejazd tranzytowy Wskazuje zgodnie ze strzałką kierunek przejazdu tranzytowego pojazdów wskazanych umieszczonym na znaku symbolem pojazdu.
F-14a Znaki drogowe F-14a Tablica wskaźnikowa na autostradzie umieszczana w odległości 300 m przed pasem wyłączania Informuje o zbliżaniu się do początku pasa prowadzącego do wyjazdu z autostrady (pasa wyłączania)
F-14b Znaki drogowe F-14b Tablica wskaźnikowa na autostradzie umieszczana w odległości 200 m przed pasem wyłączania Informuje o zbliżaniu się do początku pasa prowadzącego do wyjazdu z autostrady (pasa wyłączania)
F-14c Znaki drogowe F-14c Tablica wskaźnikowa na autostradzie umieszczana w odległości 100 m przed pasem wyłączania Informuje o zbliżaniu się do początku pasa prowadzącego do wyjazdu z autostrady (pasa wyłączania)
F-15 Znaki drogowe F-15 Niesymetryczny podział jezdni dla przeciwnych kierunków ruchu Wskazuje pasy ruchu przeznaczone do jazdy w podanych kierunkach.
F-16 Znaki drogowe F-16 Koniec pasa ruchu na jezdni dwukierunkowej Uprzedza o końcu wewnętrznego pasa ruchu na jezdni wskazanej na znaku.
F-17 Znaki drogowe F-17 Koniec pasa ruchu na jezdni jednokierunkowej Uprzedza o końcu wewnętrznego pasa ruchu na jezdni wskazanej na znaku.
F-18 Znaki drogowe F-18 Przeciwny kierunek dla określonych pojazdów Wskazuje lewy pas ruchu przeznaczony tylko dla pojazdów określonych na znaku, poruszających się w kierunku przeciwnym.
F-19 Znaki drogowe F-19 Pas ruchu dla określonych pojazdów Wskazuje wyznaczony na jezdni pas ruchu przeznaczony dla pojazdów wskazanych na znaku.
F-20 Znaki drogowe F-20 Część drogi (pas ruchu) dla określonych pojazdów Wskazuje drogę lub jej część przeznaczoną dla pojazdów, których symbol został umieszczony na znaku. Zamiast symbolu pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t na znaku może być umieszczony symbol pojazdu stosowany na tabliczkach od T-23a do T-23j, odpowiednio do sposobu przeznaczenia drogi lub jej części.
F-21 Znaki drogowe F-21 Ruch skierowany na sąsiednią jezdnię Wskazuje zjazd na sąsiednią jezdnię w związku z tymczasową organizacją ruchu.
F-22 Znaki drogowe F-22 Ograniczenia na pasie ruchu Wskazuje pas ruchu, na którym jest zabroniony ruch pojazdów określonych symbolem znaku zakazu.

Znaki uzupełniające

– stosuje się je w celach podania uczestnikom ruchu drogowego dodatkowych informacji, które ułatwią orientację w terenie, przekażą informację dotyczą występujących niebezpieczeństw za skrzyżowaniem, ostrzegają o zakazach. W Polsce znaki uzupełniające określa Rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 170, poz. 1393).

Na terenie naszego kraju wyróżnić można 25 rodzajów znaków uzupełniających, z których każdy oznaczony jest literą F i numerowany od 1-22. Większa część znaków uzupełniających posiada ujednoliconą kolorystykę. Charakteryzują się bowiem napisami koloru białego umieszczonymi zazwyczaj na niebieskim tle, ale zdarzają się też żółte prostokąty z symbolami lub napisami w kolorze czerni. Większość znaków posiada kształt prostokąta. Warto też zwrócić uwagę na znak drogowy F-20 „Część drogi (pas ruchu) dla określonych pojazdów”, który ma kształt kwadratu oraz na znak drogowy F-13 „Przejazd tranzytowy”, którego tarcza jest poprzeczną strzałką.

Znaki informacyjne występujące na terenie całego kontynentu europejskiego są identyczne. Występuje jednolity system symboli zgodny z Konwencją o znakach i sygnałach drogowych uchwalony w 1968 roku w Wiedniu.

Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

Białe Logo serwisu prawo-jazdy-360.pl
Kontakt
ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Dział obsługi klienta
Telefon: 790-747-360

Dział obsługi klienta biznesowego
Telefon: 791-747-360

Dział obsługi pozycjonowania
Telefon: 795-747-360

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 9:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation M. Romanowski sp. j. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
Wyślij wiadomość