Ładowanie...

Urzędowa cena za kurs prawa jazdy

Przez
3,7/5
2 540
Urzędowa cena za kurs prawa jazdy

Na chwile obecna koszty kursów ustala wolny rynek. Ceny bywają niskie, a co za tym idzie wpływa to na jakość kształcenia przyszłych kierowców. Dlatego tez szkoleniowcy wyszli z propozycja, aby ustalić jedna realna cenne za kurs prawa jazdy i wpisać ja jako urzędowa.

Dzisiaj kurs prawa jazdy kategorii B może kosztować 600 zł, ale są też takie ośrodki, które ustalają cenne za taki sam kurs w wysokości 2500 zł. Ministerstwo Infrastruktury w tej sytuacji nie mówi nie.

Dla kategorii B górna granice ceny ustalono na 1300 złotych, dla kategorii C 2100 zł, dla kategorii C+E 2000 zł, a dla kategorii D 3500 złotych. W ustalonych kwotach uwzględniono, że w tych cenach zawierała by się całość wydatków związanych z przeprowadzeniem kursu oraz z jego organizacja, a także wynajęcie pomieszczeń, wynagrodzenie wykładowcy, materiały szkoleniowe itp. Nie da się ukryć, że wprowadzenie jednolitej ceny umożliwiłoby wielu małym ośrodkom przeżycie, którym jest ciężko konkurować z dużo większymi firmami.

Faktyczny kryzys wśród ośrodków nastąpił od 2013 r. w momencie zmiany dotychczasowych przepisów dotyczących zdawania egzaminu państwowego na prawo jazdy. Wprowadzone zostały zmiany w egzaminie teoretycznym m. in. pojawiły się nowe testy komputerowe zawierające nie tylko pytania, ale i tez symulacje zdarzeń występujących w ruchu drogowym. Nowa baza pytań okazała się dużo trudniejsza od poprzedniej. Przed końcem 2012 r. w ośrodkach panowało oblężenie przez kursantów chcących uzyskać uprawnienia jeszcze na starych zasadach. Widoczne jest mniejsze zainteresowanie szkoleniami po wprowadzonych zmianach, ale swój wpływ ma również na to utrzymujący się niż demograficzny.

patrycja
Patrycja Chudzińska 48 posty
Z firmą związana od kilku lat. Zajmuje się głównie klientami biznesowymi, ale czasem napisze jakiś konkretny artykuł.
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców przewoźny
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

Logo białe prawo-jazdy-360.pl

Kontakt

ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Dział obsługi klienta
Telefon: 790-747-360

Dział obsługi klienta biznesowego
Telefon: 791-747-360

Dział obsługi pozycjonowania
Telefon: 795-747-360

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 9:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation M. Romanowski sp. j. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania