Ładowanie...

Obostrzenia dla młodych kierowców od 2018 r.

Przez
4,7/5
2 564
Obostrzenia dla młodych kierowców od 2018 r.

Nowe regulacje, które maja wejść w życie od czerwca 2018 r. przewidują, że młodzi kierowcy, którzy otrzymają swoje prawo jazdy mają podlegać dwuletniemu okresowi próbnemu. W czasie jego obowiązywania za niedostosowanie się do przepisów ruchu drogowego będą nakładane surowsze kary. Jeżeli w ciągu dwóch lat kierowca popełni dwa wykroczenia to jest okres próbny zostanie wydłużony o kolejne dwa lata. Jeśli natomiast stanie się tak, że będzie miał trzy wykroczenia, to jego uprawnienia do kierowania pojazdami zostaną cofnięte.

W czasie pierwszych 8 miesięcy kierowca od otrzymania uprawnień w terenie zabudowanym nie będzie mógł prowadzić samochodu szybciej niż 50 km/h, nawet gdy znaki będą podwyższały dozwolona prędkość. Poza obszarem zabudowanym limit prędkości ma wynosić 80 km/h, a na autostradzie i drodze ekspresowej kierowca nie będzie mógł przekraczać prędkości 100 km/h.

Również przez pierwsze 8 miesięcy kierowcę będzie obowiązywało poruszanie się pojazdem, który będzie z przodu i z tylu oznaczony okrągła nalepka barwy białej wypełniona zielonym liściem klonu. Takie oznaczenie ma wyróżniać osoby w ruchu drogowym, które będą miała obowiązek poruszać się wolnej niż pozostali kierowcy.

Kolejna zmiana dotyczy braku możliwości podejmowania pracy zarobkowej w charakterze kierowcy. Po uzyskaniu uprawnień młody kierowca nie będzie mógł pracować np. jako dostarczyciel pizzy czy kurier.

Dodatkowo każdego kierowcę będzie obowiązywało dodatkowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Bedzie to dwugodzinny kurs przeprowadzany na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, który obejmie następujące zagadnienia: czynniki wpływające na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, przyczyny wypadków, alkohol lub środki działające podobnie jak alkohol, wahania stanu emocjonalnego, itp. Koszt takiego kursu wyniesie 100 zł.

Kolejnym obowiązkowym i odpłatnym szkoleniem będzie 1h w Ośrodku Techniki Doskonalenia Jazdy. Szkolenie będzie odbywało się z wykorzystaniem OTDJ i z udziałem instruktorów techniki jazdy. Cena tego szkolenia będzie wynosiła 200 zł.

W/w kursy będą musiały się odbyć między 4 a 8 miesiącem od wydania uprawnień do kierowania pojazdem. W innym razie starosta będzie musial zatrzymać prawo jazdy młodego kierowcy, co w takim przypadku uniemożliwi mu korzystanie z uprawnień.

patrycja
Patrycja 48 posty
Z firmą związana od kilku lat. Zajmuje się głównie klientami biznesowymi, ale czasem napisze jakiś konkretny artykuł.
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

Białe Logo serwisu prawo-jazdy-360.pl
Kontakt
ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Dział obsługi klienta
Telefon: 790-747-360

Dział obsługi klienta biznesowego
Telefon: 791-747-360

Dział obsługi pozycjonowania
Telefon: 795-747-360

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 9:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation M. Romanowski sp. j. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
Wyślij wiadomość