Ładowanie...

Zmiany od 2018 roku

Przez
4,8/5
1 358
Zmiany od 2018 roku

O 1 stycznia 2018 roku w życie mają wejść nowe przepisy dotyczące młodych kierowców. Osoby, które odbiorą dokument prawa jazdy po 1 stycznia 2018 r. będą podlegać dwuletniemu okresowi próbnemu. W jego trakcie poczatkujący kierowcy, którzy nie dostosują się do przepisów panującego prawa będą surowo karani. Jeżeli w ciągu tych dwóch lat kierowca popełni dwa wykroczenia, okres próbny zostanie przedłużony o kolejne dwa lata, jeżeli jednak popełni trzy wykroczenia to jego uprawnienia do kierowania pojazdami zostaną cofnięte.

Przez pierwsze 8 miesięcy po odebraniu prawa jazdy kierowca będzie obowiązany nie przekraczać prędkości 50 km/h na obszarze zabudowanym, 80 km/h poza obszarem zabudowanym oraz 100 km/h na autostradzie i drodze ekspresowej.

Przez pierwsze 8 miesięcy poczatkujący kierowca będzie musial poruszać się oznakowanym pojazdem tzn. z tylu i z przodu samochodu będzie on zobowiązany mieć przyklejona okrągłą nalepkę przedstawiająca zielony liść klonu na białym tle.

Następna zmiana jest zakaz podejmowania się pracy zarobkowej jako kierowca. Po uzyskaniu prawa jazdy przez 8 miesięcy taka osoba nie będzie mogła podjąć pracy jako np. kurier.

Każdy młody kierowca będzie musial odbyć szkolenie z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Bedzie to dwugodzinny kurs przeprowadzany na terenie Word. Koszt szkolenia wyniesie 100 z.

Kolejnym dodatkowym obowiązkiem będzie kurs w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy. Bedzie trwał on 1h. Kurs odbywać się będzie z wykorzystaniem OTDJ i z udziałem instruktorów techniki jazdy. Cena tego kursu będzie wynosiła 200 zł.

Kurs i szkolenie będą musiały odbyć się między 4 a 8 od wydania dokumentu prawa jazdy. W przeciwnym razie starosta będzie zmuszony odebrać młodemu kierowcy uprawnienia do kierowania pojazdami.

patrycja
Patrycja 48 posty
Z firmą związana od kilku lat. Zajmuje się głównie klientami biznesowymi, ale czasem napisze jakiś konkretny artykuł.
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców przewoźny
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

białe Logo serwisu prawo-jazdy-360.pl
Kontakt
ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Dział obsługi klienta
Telefon: 790-747-360

Dział obsługi klienta biznesowego
Telefon: 791-747-360

Dział obsługi pozycjonowania
Telefon: 795-747-360

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 9:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation M. Romanowski sp. j. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
Wyślij wiadomość