Ładowanie...

Jak zdać egzamin praktyczny na prawo jazdy

Przez
4,8/5
5 935
Jak zdać egzamin praktyczny na prawo jazdy

Stres podczas egzaminu na prawo jazdy jest czymś nieuniknionym, jednak nikt nie chciałby, żeby doprowadził do negatywnego wyniku egzaminu, dlatego każda osoba ubiegająca się o prawo jazdy powinna znaleźć odpowiedni dla siebie sposób radzenia sobie ze stresem.

Przede wszystkim powinniśmy mieć pozytywne nastawienie. Iść na egzamin z myślą, że idziemy go zdać a nie oblać. To w znacznym stopniu ułatwi i trochę uprzyjemni nam ten egzamin.

W poczekalni w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego nie powinniśmy zwracać uwagi na osoby, którym się tym razem nie udało uzyskać pozytywnego wyniku, ponieważ to może spowodować u nas jeszcze większe zdenerwowanie. Gdy już zostaniemy wywołani przez egzaminatora nie śpieszmy się z wykonywaniem zadań wszystko róbmy na spokojnie i w skupieniu. Po wejściu do samochodu, kiedy nadejdzie czas na przygotowanie się do jazdy dajmy sobie kilka sekund na uspokojenie i opanowanie nerwów, dopiero po tym przystąpmy do przygotowania. Nie możemy się poddawać i przejmować małymi niepowodzeniami takimi jak np. zgaśnięcie silnika. To może zdarzyć się każdemu nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy. Wszystkie polecenia egzaminatora musimy się starać wykonywać dokładnie i bez pośpiechu. W trakcie jazdy po łuku jedźmy powoli i w razie potrzeby korygujmy tor jazdy.

Podczas jazdy po mieście musimy pamiętać o tym by nie przekraczać dozwolonej prędkości, ale zarazem by nie jechać zbyt wolno, ponieważ może być to uznane za utrudnienie ruchu innych uczestników, a w niektórych przypadkach nawet za zagrożenie bezpieczeństwa. Wsłuchujmy się uważnie w to co mówi egzaminator, jeśli jednak czegoś nie dosłyszymy lub nie zrozumiemy poprośmy egzaminatora o powtórzenie polecenia.

W sytuacji, gdy widzimy zieloną strzałkę zezwalającą na warunkowy wyjazd za sygnalizator pamiętajmy, aby się przed nią zatrzymać. Zatrzymujmy się przy wszystkich znakach B-20 STOP w wyznaczonych do tego miejscach. Obserwujmy z uwagą otoczenie. Szczególną uwagę zwróćmy na sygnalizację świetlną. W sytuacji, w której zobaczymy, że zapaliło się żółte światło musimy podjąć szybką decyzje czy się zatrzymać czy też bezpieczniej będzie jechać dalej.

Pamiętajmy o przestrzeganiu wszystkich przepisów ruchu drogowego oraz jedźmy pewnie.

patrycja
Patrycja 48 posty
Z firmą związana od kilku lat. Zajmuje się głównie klientami biznesowymi, ale czasem napisze jakiś konkretny artykuł.
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców przewoźny
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

białe Logo serwisu prawo-jazdy-360.pl
Kontakt
ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Dział obsługi klienta
Telefon: 790-747-360

Dział obsługi klienta biznesowego
Telefon: 791-747-360

Dział obsługi pozycjonowania
Telefon: 795-747-360

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 9:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation M. Romanowski sp. j. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
Wyślij wiadomość