Ładowanie...

Błędy podczas egzaminu praktycznego

Przez
4,8/5
6 227
Błędy podczas egzaminu praktycznego

Egzaminatorzy skarżą się na niska zdawalność egzaminu praktycznego. Z wyliczeń jednego z nich wyszło, że zaledwie 27,8 proc. kursantów zdaje na placu manewrowym a 38,1 proc. osób podchodzących do tej części egzaminu nie zdaje podczas jazdy na pasie ruchu przechodzącym w luk.

Podczas egzaminu praktycznego na placu manewrowym wiele osób popełnia podobne błędy. Egzaminatorzy twierdza, że najczęściej nie trzymają oni nogi na gazie podczas jazdy po luku przez co pod koniec zadania mylą oni pedały i zamiast hamulca wciskają pedał gazu, jadać po luku do tyły w ogóle nie kontrolują sytuacji i przez to zdarza im się przekroczyć linie wyznaczająca ten pas. To jednak nie wszystko cześć osób podchodzących do egzaminu nie potrafi nawet podnieść pokrywy komory silnika, włączyć i wskazać wybranych świateł lub wskazać zbiorniczków z płynami eksploatacyjnymi.

Egzaminatorzy uważają również, że osoby podchodzące do egzaminu często jeżdżą za wolno, a to może spowodować utrudnienia, a czasem nawet zagrożenia w trakcie jazdy na ruchliwej trasie. Kursanci zapominają o zmianie biegów oraz za późno hamują i nie jeżdżą ekologicznie.

Kolejnymi z częstych błędów podczas egzaminu praktycznego jest niezachowanie bezpiecznej odległości i niezmniejszenie prędkości w trakcie omijania innych pojazdów. Przed czerwonymi sygnalizatorami kursanci często hamują bardzo gwałtownie natomiast jak tylko widza sygnał zielony wjeżdżają na skrzyżowanie bez upewnienia się czy nie stoją na nim inne pojazdy.

Według egzaminatorów 30 godzin szkolenia praktycznego to zdecydowanie za mało, a instruktorzy uczą kandydatów na kierowców w taki sposób, aby zdali egzamin, a nie tak by zdobyli umiejętność samodzielnej jazdy.

patrycja
Patrycja Chudzińska 48 posty
Z firmą związana od kilku lat. Zajmuje się głównie klientami biznesowymi, ale czasem napisze jakiś konkretny artykuł.
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców przewoźny
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

białe Logo serwisu prawo-jazdy-360.pl
Kontakt
ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Dział obsługi klienta
Telefon: 790-747-360

Dział obsługi klienta biznesowego
Telefon: 791-747-360

Dział obsługi pozycjonowania
Telefon: 795-747-360

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 9:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation M. Romanowski sp. j. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
Wyślij wiadomość