Ładowanie...

Jak zdać egzamin na prawo jazdy

Przez
4,0/5
4 170
Jak zdać egzamin na prawo jazdy

W przypadku wielu osób to stres jest powodem negatywnego wyniku na egzaminie praktycznym na prawo jazdy. Należy wiec pamiętać by nie przesadzać i znaleźć sposób radzenia sobie ze stresem, który jest dla nas odpowiedni. Na egzamin powinniśmy iść z myślą, że idziemy go zdać a nie oblać. Dobre nastawienie chociaż trochę ułatwi nam ten egzamin.

Czekając w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego staraj się nie denerwować i nie zwracaj uwagi na osoby, które przed tobą nie zdały. Kiedy już nadejdzie twoja kolej nie spiesz się z niczym. Po wejściu do samochodu daj sobie kilka sekund na uspokojenie się dopiero po tym zajmij się przygotowaniem do jazdy tak by niczego nie przeoczyć. Przede wszystkim maksymalnie się skup i nie przejmuj się małymi potknięciami takimi jak zgaśniecie silnika, to się zdarza nawet doświadczonym kierowcom. Staraj się wszystko wykonywać dokładnie. Podczas jazdy po luku jedz powoli i w razie potrzeby koryguj tor jazdy.

Jadać już po mieście pamiętaj nie tylko o tym by nie przekraczać prędkości, ale również by nie jechać za wolno, ponieważ egzaminator może to uznać za utrudnianie ruchu innych uczestników, a w niektórych sytuacjach nawet za zagrożenie bezpieczeństwa. Jeżeli nie dosłyszysz polecenia lub go nie zrozumiesz poinformuj o tym egzaminatora i poproś, aby je powtórzył. Gdy widzisz zielona strzałkę, która zezwala na warunkowy wyjazd za sygnalizator pamiętaj by się przed nią zatrzymać. Zatrzymuj się przy wszystkich znakach B-20 STOP w odpowiednim miejscu. Obserwuj otoczenie i zwracaj szczególna uwagę na sygnalizacje świetlna, jeśli widzisz, że zapaliło się żółte światło musisz szybko podjąć decyzje czy bezpieczniej będzie jechać dalej czy się zatrzymać. Przestrzegaj wszystkich przepisów ruchu drogowego i jedz pewnie.

patrycja
Patrycja Chudzińska 48 posty
Z firmą związana od kilku lat. Zajmuje się głównie klientami biznesowymi, ale czasem napisze jakiś konkretny artykuł.
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców przewoźny
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

Logo białe prawo-jazdy-360.pl

Kontakt

ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Dział obsługi klienta
Telefon: 790-747-360

Dział obsługi klienta biznesowego
Telefon: 791-747-360

Dział obsługi pozycjonowania
Telefon: 795-747-360

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 9:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation M. Romanowski sp. j. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania