Ładowanie...

Zmiany dla kierowców

Przez - 14 lutego 2024
4,5/5
635
Zmiany dla kierowców

Plany i działania Unii Europejskiej wobec poprawy bezpieczeństwa na drogach nadal trwają. Zmiana, którą za chwile omówimy, trafia bezpośrednio we wszystkich kierowców Unii Europejskiej.
Mimo że w tej kwestii nie zapadła jeszcze oficjalna decyzja to zmiana, która może zostać wprowadzona na terenie UE będzie bardzo znacząca dla kierowców.

Jaki temat? Co za zmiana?

Chodzi o możliwość konfiskaty prawa jazdy za popełnione wykroczenia, w każdym państwie członkowskim Unii Europejskiej.Nowe dokumenty prawa jazdy

Dotychczas sytuacja wygląda następująco:
Jeżeli kierowca dopuści się jakiegoś wykroczenia/przestępstwa drogowego lub nawet straci prawo jazdy, będąc za granicą Polski, ale nadal w kraju Unijnym, to kara obowiązuje go tylko w Państwie, w którym dopuścił się wykroczenia bądź przestępstwa. Jeżeli np. kierowca miał wydane prawo jazdy w Polsce, a w Niemczech został złapany na wykroczeniu/przestępstwie drogowym a karą między innymi będzie zabranie prawa jazdy, to obowiązuje to tylko w Niemczech. Po przekroczeniu granicy z Polską kierowca ze spokojem może wsiąść do samochodu i zacząć jazdę.
Europosłowie zaczęli pracować nad zmianą w celu ukrócenia popełnianych wykroczeń na rzecz równości między kierowcami a głównie poprawy bezpieczeństwa na drogach. Ich zdaniem nikt nie może być bezkarny w momencie przekroczenia granicy innego kraju członkowskiego.
Od wprowadzenia tych zmian kraje członkowskie porozumiewałyby się ze sobą w kwestiach wszelkich decyzji związanych z kierowcą, który popełnił przestępstwo, wykroczenie lub spowodował wypadek na terytorium innego państwa UE. Jeżeli prawo jazdy zostanie zabrane Ci w Paryżu, to możesz pożegnać się z jazdą samochodem w całej Unii Europejskiej. Kraj członkowski będzie miał możliwość odebrania Ci prawa jazdy na terenie całej UE.

Pakiet bezpieczeństwa stworzony przez UE bardzo szybko się rozwija i wchodzi do naszej codzienności. Fakt jest taki, że w ciągu ostatnich lat sytuacja względem wypadków na drogach Europy poprawiła się, a omawiana wyżej zmiana może mieć realny wpływ na jeszcze większe polepszenie bezpieczeństwa. Zmniejszy to poczucie bezkarności kierowców, będąc poza granicami swojego kraju. Jeżeli będą zagrażać innym uczestnikom ruchu i jeździć niebezpiecznie to odpowiedzialność z te czyny będą ponosić w każdym kraju członkowskim.

jakub
Jakub Moskalik 19 posty
Pod osłoną nocy kreator artykułów oraz treści w mediach społecznościowych, za dnia opiekun naszych najlepszych klientów.
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców przewoźny
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

Logo białe prawo-jazdy-360.pl

Kontakt

ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Dział obsługi klienta
Telefon: 790-747-360

Dział obsługi klienta biznesowego
Telefon: 791-747-360

Dział obsługi pozycjonowania
Telefon: 795-747-360

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 9:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation M. Romanowski sp. j. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania