Ładowanie...

Wybrane ośrodki WORD odwołują egzaminy z powodu koronawirusa

Przez - 12 marca 2020
4,3/5
3 439
Wybrane ośrodki WORD odwołują egzaminy z powodu koronawirusa

Niektóre Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego podjęły decyzję o wstrzymaniu działalności i odwołaniu wszystkich egzaminów na prawo jazdy z powodu rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa SARS-CoV2 w Polsce. Obecnie są to głównie placówki na południu Polski, jednak prawdopodobnie decyzja zostanie rozszerzona na cały kraj.

O odwołaniu szkoleń i egzaminów na swojej stronie internetowej poinformowała kursantów Dyrekcja WORD w Katowicach. Przerwa w egzaminowaniu ma wstępnie potrwać od 12 do 25 marca, choć z uwagi na sytuację termin ten może zostać wydłużony. Dotyczy to również wszystkich oddziałów terenowych – OT Katowice, OT Bytom, OT Dąbrowa Górnicza, OT Jastrzębie Zdrój, OT Rybnik oraz OT Tychy. Wstrzymane zostały także zapisy na egzaminy. Jednocześnie w komunikacie Dyrekcja zaznacza, że opłaty uiszczone za egzaminy nie przepadają i nadal pozostają w saldzie.

Z kolei na stronie Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego możemy znaleźć informację, że od dnia 12 marca do odwołania zostają wstrzymane egzaminy kandydatów na przyszłych kierowców w Krakowie, Nowym Sączu oraz Tarnowie. Informacje o nowych terminach zainteresowane osoby mogą uzyskać bezpośrednio od Ośrodków.  Wniesione opłaty za egzaminy zachowują ważność.

Podobny komunikat wydał dziś WORD w Poznaniu, zawieszając przeprowadzanie egzaminów, szkolenia oraz zapisy na nie od dnia 16 marca do odwołania. Wszystkie wniesione wcześniej opłaty pozostają ważne. Osoby, które miały wyznaczone terminy egzaminów na 12,13 i 14 marca z uwagi na stan zdrowia czy obowiązek kwarantanny mogą z nich zrezygnować bez konsekwencji ponoszenia kosztów.

WORD Białystok informuje o możliwości bezpłatnego odwołania bądź zmiany daty egzaminu, nawet 2 dni przed jego terminem – za pomocą formularza na stronie lub telefonicznie.

Bezpłatnie odwołać egzamin z powodu złego stanu zdrowia można również w WORD Wrocław. W związku z koronawirusem wprowadzono tam zmiany w funkcjonowaniu Ośrodka – zapisy oraz kontakt z sekretariatem odbywa się tylko w sposób zdalny, a liczba miejsc na szkoleniach i egzaminach zostaje zmniejszona.

WAŻNE

Na ten moment każdy WORD wprowadza inne zmiany i tylko w niektórych egzaminy oraz szkolenia zostają zawieszone do odwołania. Dopóki nie będzie ogólnokrajowej decyzji w tej sprawie, należy śledzić informacje na stronach internetowych oraz profilach społecznościowych lub indywidualnie kontaktować się z swoimi Ośrodkami, aby uzyskać aktualne informacje.

angelina
Angelina Gąkowska 44 posty
Tworzeniem treści zajmuje się od kilku lat, dbając o każdy detal i jasny przekaz. Obecnie wyszukuje dla Was najciekawsze newsy i prowadzi profile w Social Media.
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców przewoźny
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

białe Logo serwisu prawo-jazdy-360.pl
Kontakt
ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Dział obsługi klienta
Telefon: 790-747-360

Dział obsługi klienta biznesowego
Telefon: 791-747-360

Dział obsługi pozycjonowania
Telefon: 795-747-360

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 9:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation M. Romanowski sp. j. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
Wyślij wiadomość