Ładowanie...

Wszystkie informacje o pojeździe w jednym miejscu

Przez - 23 lutego 2018
4,5/5
1 724
Wszystkie informacje o pojeździe w jednym miejscu

System CEPiK 2.0 ma ułatwiać życie zarówno urzędnikom, funkcjonariuszom policji, pracownikom stacji kontroli pojazdów jak i samym kierowcom. Przynajmniej takie jest założenie jego twórców.

Tym razem rzeczywiście może stanowić on pewne rozwiązanie dla kierowców, którzy lubią mieć wszystkie informacje dotyczące swojego pojazdu łatwo dostępne i zgromadzone w jednym miejscu.

Ministerstwo Cyfryzacji proponuje zatem e-usługę „Mój pojazd”, która ma spełniać to zadanie i być ułatwieniem dla wszystkich posiadaczy pojazdów, którzy na stronie Ministerstwa utworzą sobie zaufany profil eGo.

Obecnie każdy, kto zaloguje się do swojego profilu, będzie miał dostęp do takich informacji jak: dane dotyczące posiadanego pojazdu, czyli nr VIN, marka, model, data pierwszej rejestracji, rok produkcji czy termin badania technicznego; dane techniczne pojazdu, tj. pojemność i moc silnika, liczba miejsc, dopuszczalna masa całkowita, rozstaw osi, rodzaj paliwa; informacje odnośnie działań związanych z pojazdem takich jak wyrejestrowanie czy zmiana praw własności; informacje dotyczące zawartej polisy ubezpieczeniowej, w tym termin ważności, data zawarcia i nazwa firmy ubezpieczeniowej.

Strona umożliwia także sprawdzenie historii pojazdu, który dopiero zamierzamy nabyć. Aby tego dokonać, potrzebujemy jedynie kilku informacji, a mianowicie numeru rejestracyjnego, numeru VIN oraz daty pierwszej rejestracji. Po wpisaniu danych w odpowiednie pola, wyświetlą się wszystkie interesujące potencjalnego nowego nabywcę informacje np. termin wygaśnięcia wykupionej polisy OC, ważność badania technicznego, podstawowe informacje o właścicielu oraz liczba właścicieli tego pojazdu, stan licznika z ostatniego badania technicznego, to czy pojazd został wyrejestrowany oraz czy nie jest kradziony i wiele innych przydatnych danych.

Usługa jest całkowicie bezpłatna i umożliwia wygenerowanie wszystkich informacji w formie pliku PDF, co może przydać się w momencie sprzedaży samochodu lub jego kupna w celu weryfikacji danych jakie otrzymamy od sprzedającego.

Ma ona zostać w przyszłości wzbogacona o kolejne funkcje, a wtedy będzie można sprawdzić m.in. szkody i historię zdarzeń związanych z pojazdem czy dane odnośnie poprzednio posiadanych samochodów.

Dostęp do takich funkcjonalności online z pewnością przemówi do młodych kierowców i ludzi lubiących mieć wszystko w zasięgu ręki. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo takiej formy gromadzenia danych, również nie ma powodów do obaw, gdyż Profil Zaufany, wymagany podczas chęci skorzystania z usługi, wymusza na zainteresowanym założeniem go specjalnej weryfikacji tożsamości.

marika
Marika Zgraja 149 posty
Młoda pisarka, która tworzy merytoryczne teksty. Dzięki niej zawsze dostaniecie najnowsze wiadomości, które na pewno wam się przydadzą a do tego odpisze jeszcze na nadesłane od Was wiadomości e-mail.
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców przewoźny
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

Logo białe prawo-jazdy-360.pl

Kontakt

ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Dział obsługi klienta
Telefon: 790-747-360

Dział obsługi klienta biznesowego
Telefon: 791-747-360

Dział obsługi pozycjonowania
Telefon: 795-747-360

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 9:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation M. Romanowski sp. j. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania