Ładowanie...

Wszystkie informacje o pojeździe w jednym miejscu

Przez - 23 lutego 2018
4,5/5
1 489
Wszystkie informacje o pojeździe w jednym miejscu

System CEPiK 2.0 ma ułatwiać życie zarówno urzędnikom, funkcjonariuszom policji, pracownikom stacji kontroli pojazdów jak i samym kierowcom. Przynajmniej takie jest założenie jego twórców.

Tym razem rzeczywiście może stanowić on pewne rozwiązanie dla kierowców, którzy lubią mieć wszystkie informacje dotyczące swojego pojazdu łatwo dostępne i zgromadzone w jednym miejscu.

Ministerstwo Cyfryzacji proponuje zatem e-usługę „Mój pojazd”, która ma spełniać to zadanie i być ułatwieniem dla wszystkich posiadaczy pojazdów, którzy na stronie Ministerstwa utworzą sobie zaufany profil eGo.

Obecnie każdy, kto zaloguje się do swojego profilu, będzie miał dostęp do takich informacji jak: dane dotyczące posiadanego pojazdu, czyli nr VIN, marka, model, data pierwszej rejestracji, rok produkcji czy termin badania technicznego; dane techniczne pojazdu, tj. pojemność i moc silnika, liczba miejsc, dopuszczalna masa całkowita, rozstaw osi, rodzaj paliwa; informacje odnośnie działań związanych z pojazdem takich jak wyrejestrowanie czy zmiana praw własności; informacje dotyczące zawartej polisy ubezpieczeniowej, w tym termin ważności, data zawarcia i nazwa firmy ubezpieczeniowej.

Strona umożliwia także sprawdzenie historii pojazdu, który dopiero zamierzamy nabyć. Aby tego dokonać, potrzebujemy jedynie kilku informacji, a mianowicie numeru rejestracyjnego, numeru VIN oraz daty pierwszej rejestracji. Po wpisaniu danych w odpowiednie pola, wyświetlą się wszystkie interesujące potencjalnego nowego nabywcę informacje np. termin wygaśnięcia wykupionej polisy OC, ważność badania technicznego, podstawowe informacje o właścicielu oraz liczba właścicieli tego pojazdu, stan licznika z ostatniego badania technicznego, to czy pojazd został wyrejestrowany oraz czy nie jest kradziony i wiele innych przydatnych danych.

Usługa jest całkowicie bezpłatna i umożliwia wygenerowanie wszystkich informacji w formie pliku PDF, co może przydać się w momencie sprzedaży samochodu lub jego kupna w celu weryfikacji danych jakie otrzymamy od sprzedającego.

Ma ona zostać w przyszłości wzbogacona o kolejne funkcje, a wtedy będzie można sprawdzić m.in. szkody i historię zdarzeń związanych z pojazdem czy dane odnośnie poprzednio posiadanych samochodów.

Dostęp do takich funkcjonalności online z pewnością przemówi do młodych kierowców i ludzi lubiących mieć wszystko w zasięgu ręki. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo takiej formy gromadzenia danych, również nie ma powodów do obaw, gdyż Profil Zaufany, wymagany podczas chęci skorzystania z usługi, wymusza na zainteresowanym założeniem go specjalnej weryfikacji tożsamości.

marika
Marika 149 posty
Młoda pisarka, która tworzy merytoryczne teksty. Dzięki niej zawsze dostaniecie najnowsze wiadomości, które na pewno wam się przydadzą a do tego odpisze jeszcze na nadesłane od Was wiadomości e-mail.
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców przewoźny
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

białe Logo serwisu prawo-jazdy-360.pl
Kontakt
ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Dział obsługi klienta
Telefon: 790-747-360

Dział obsługi klienta biznesowego
Telefon: 791-747-360

Dział obsługi pozycjonowania
Telefon: 795-747-360

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 9:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation M. Romanowski sp. j. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
Wyślij wiadomość