Ładowanie...

Uszkodzenie pojazdu przez silny wiatr

Przez - 27 sierpnia 2019
4,4/5
1 351
Uszkodzenie pojazdu przez silny wiatr

Niestety w ostatnich latach przez nasz kraj przechodzą coraz częściej silne i gwałtowne wichury, które mogą wyrządzić wiele strat. Zjawiska atmosferyczne są coraz bardziej nieprzewidywalne, co wiąże się z występowaniem nieprzyjemnych skutków, takich jak: brak prądu, powalone drzewa, nieprzejezdne drogi, pozrywane dachy, a także poważne uszkodzenia naszych samochodów. Zadajmy sobie zatem pytanie, czy w takiej sytuacji właściciele uszkodzonych pojazdów mają szansę na uzyskanie odszkodowania?

Samochód, który zostanie uszkodzony przez drzewo, jest największym koszmarem każdego kierowcy. Niestety koszty, na które zostanie narażony kierowca mogą być ogromne i związane między innymi z drogą naprawą, odholowaniem auta na lawecie, czy też kupieniem całkiem nowego pojazdu. Jeżeli konar uszkodzi maskę lub wybije szybę w samochodzie, to takie straty można pokryć z własnej kieszeni. Znacznie większe problemy następują w momencie, kiedy drzewo przewróci się tak niefortunnie, że swoim ciężarem jest w stanie zniszczyć całą konstrukcję pojazdu. 

Niestety ubezpieczyciele, jak tylko mogą starają się uniknąć wypłaty odszkodowania. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy się starać o uzyskanie takiego odszkodowania. Jeżeli znajdziemy się w takiej sytuacji, to w pierwszej kolejności możemy spróbować uzyskać odszkodowanie z ubezpieczenia OC właściciela danej posesji, na której stało drzewo. Wtedy konieczne jest udowodnienie zaniechania ze strony tej osoby – tzn, że właściciel musiałby zdawać sobie sprawę z tego, że drzewo jest w kiepskim stanie i należałoby je wyciąć, ale takie postępowanie nie zostało przez niego uczynione. Musimy również pamiętać o przygotowaniu pełnej dokumentacji dowodowej, a także zabezpieczeniu pojazdu przed dalszym zniszczeniem. 

Jeżeli kierowca samochodu posiada wykupioną polisę Autocasco (przypominamy, że jest to ubezpieczenie dobrowolne) może z niej skorzystać. Tutaj jednak warto dodać, że nie każda polisa AC będzie obejmowała wszystkie straty, jakie ponosi właściciel pojazdu związane z jego utratą. Może się okazać, że ubezpieczenie obejmuje jedynie trzęsienie ziemi tylko w obrębie naszego kraju, a od wiatru już nie. 

Aby nie narażać się na tego typu zdarzenia, kierowca powinien zastanowić się nad tym, czy jednak nie warto zainwestować w polisę AC, która będzie uwzględniała szkody wyrządzone przez siły natury – gradobicia a także wichury. Należy również dokładnie zapoznać się z OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). 
 

patrycja
Patrycja 48 posty
Z firmą związana od kilku lat. Zajmuje się głównie klientami biznesowymi, ale czasem napisze jakiś konkretny artykuł.
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców przewoźny
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

białe Logo serwisu prawo-jazdy-360.pl
Kontakt
ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Dział obsługi klienta
Telefon: 790-747-360

Dział obsługi klienta biznesowego
Telefon: 791-747-360

Dział obsługi pozycjonowania
Telefon: 795-747-360

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 9:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation M. Romanowski sp. j. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
Wyślij wiadomość