Ładowanie...

Prawo jazdy w komórce

Przez - 29 listopada 2017
4,9/5
1 775
Prawo jazdy w komórce

Prawdopodobnie wielu z Was słyszało już o projekcie mDokumenty. Jest to usługa zaproponowana przez Ministerstwo Cyfryzacji i oferuje ona wgląd do kolejno wdrażanych do systemu tradycyjnych dokumentów, poprzez nasz telefon komórkowy.

Przyznajcie, że w dzisiejszych czasach, znacznie częściej zdarza się Wam wyjść z domu bez niezbędnych dokumentów niż bez telefonu. Nierzadko też zapewne musieliście się liczyć z konsekwencjami takiego roztargnienia. Powyższe rozwiązanie ma dać nam szansę tego uniknąć.

Do korzystania z usługi nie będziecie potrzebować nawet smartfona, gdyż weryfikacja i dostęp do dokumentów odbywa się poprzez Wasz numer telefonu. Dane osobiste nie są zapisywane w urządzeniu, nie ma więc obaw o ich utratę. Jest to oczywiście dobrowolna opcja dla tych, którzy lubią mieć wszystko w jednym miejscu. Tradycjonaliści nadal będą mogli posługiwać się zwyczajnymi papierowymi i plastikowymi dokumentami.

Do końca 2017 roku ma trwać planowo pilotaż obsługi mDowodu Osobistego, którego działanie można sprawdzić w kilku miastach w Polsce, dostępnych na stronie Ministerstwa.

Na drugą połowę 2018 roku planuje się wprowadzić pozostałe dokumenty, a wśród nich: prawo jazdy, dowód rejestracyjny pojazdu oraz potwierdzenie polisy ubezpieczeniowej OC. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem tzn. uda się w pełni uruchomić odpowiedzialny za to wszystko system CEPIK 2.0 oraz policja zostanie całkowicie wyposażona w niezbędny do jego obsługi sprzęt, prawdopodobnie pod koniec przyszłego roku będziemy mogli posługiwać się jedynie swoim telefonem komórkowym podczas rutynowej kontroli, bez obaw o mandat za jazdę bez dokumentów.

marika
Marika Zgraja 149 posty
Młoda pisarka, która tworzy merytoryczne teksty. Dzięki niej zawsze dostaniecie najnowsze wiadomości, które na pewno wam się przydadzą a do tego odpisze jeszcze na nadesłane od Was wiadomości e-mail.
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców przewoźny
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

Logo białe prawo-jazdy-360.pl

Kontakt

ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Dział obsługi klienta
Telefon: 790-747-360

Dział obsługi klienta biznesowego
Telefon: 791-747-360

Dział obsługi pozycjonowania
Telefon: 795-747-360

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 9:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation M. Romanowski sp. j. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania