Ładowanie...

Płatność kartą za mandat

Przez - 13 lutego 2018
4,8/5
1 435
Płatność kartą za mandat

Do końca stycznia 2018 roku testowano jedno z nowych rozwiązań zaproponowanych przez Ministerstwo, a mianowicie dokonywanie opłaty za mandat przy pomocy karty płatniczej bezpośrednio u funkcjonariuszy. Już w tej chwili jest to możliwe, ponieważ Policja w całej Polsce została wyposażona w odpowiedni sprzęt do realizacji tego rodzaju płatności bezgotówkowych.

Jest to duże ułatwienie zarówno dla samych funkcjonariuszy jak i kierowców, szczególnie tych, którzy nie są obywatelami naszego kraju i często nie posiadają przy sobie gotówki w odpowiedniej walucie, co wiąże się z koniecznością przetransportowania takiego kierowcy do bankomatu lub kantoru. W tej kwestii bowiem nic się nie zmieni i obcokrajowcy nadal będą mogli płacić za mandaty gotówką, pod warunkiem, że będzie ona polską walutą. Gdy nie będzie to możliwe, będą oni mieli do wyboru płatność przy pomocy karty płatniczej lub kredytowej.

Te zmiany dotyczą oczywiście także polskich kierowców, łamiących przepisy. Od tej pory będą oni mogli zapłacić za swoje wykroczenia, zaraz po ich popełnieniu. Nierzadko zdarzało się tak, że kierowcy byli skłonni uiścić opłatę od razu i niestety nie mieli takiej możliwości. Otrzymywali jedynie blankiet z danymi do przelewu. Od teraz będą mieli wybór i grzywnę opłacą jak dotychczas, czyli przelewem bądź przekazem na poczcie lub kartą w miejscu zatrzymania przez policję. Twórcy pomysłu liczą na to, że zwiększy się tym samym liczba regulowanych w wymaganym czasie mandatów, a płatności natychmiastowe za przewinienia zmuszą kierowców do większych refleksji nad tym, za co zostali ukarani.

marika
Marika Zgraja 149 posty
Młoda pisarka, która tworzy merytoryczne teksty. Dzięki niej zawsze dostaniecie najnowsze wiadomości, które na pewno wam się przydadzą a do tego odpisze jeszcze na nadesłane od Was wiadomości e-mail.
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców przewoźny
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

białe Logo serwisu prawo-jazdy-360.pl
Kontakt
ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Dział obsługi klienta
Telefon: 790-747-360

Dział obsługi klienta biznesowego
Telefon: 791-747-360

Dział obsługi pozycjonowania
Telefon: 795-747-360

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 9:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation M. Romanowski sp. j. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
Wyślij wiadomość