Ładowanie...

Obowiązkowe szkolenie praktyczne

Przez - 01 lutego 2018
4,7/5
2 238
Obowiązkowe szkolenie praktyczne

W zeszłym tygodniu poruszyliśmy kwestię obowiązkowego kursu doszkalającego, który obejmie wszystkich nowych kierowców, którzy uzyskają prawo jazdy po 4 czerwca 2018 roku.

Niestety na tym zmiany się nie kończą i tychże kierowców będzie obowiązywało także uczestnictwo w szkoleniu praktycznym, dotyczącym zagrożeń w ruchu drogowym.

Za przeprowadzanie takich szkoleń, trwających jedną godzinę, odpowiedzialne będą ośrodki doskonalenia techniki jazdy (ODTJ) wyposażone w odpowiednie pojazdy. Nowy kierowca, biorący udział w szkoleniu wraz z odpowiednio kwalifikowanym instruktorem, będzie miał do wykonania kolejne zadania:

- wykonanie manewru hamowania, podczas jazdy na wprost przy rozwiniętej prędkości 50 i 40 km/h pojazdem bez systemu zapobiegającego blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) oraz wyposażonym w ten system

- wykonanie manewru hamowania w zakręcie przy rozwiniętej prędkości 50 i 40 km/h pojazdem bez systemu zapobiegającego blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) oraz wyposażonym w ten system

- wykonanie manewru hamowania w zakręcie przy rozwiniętej prędkości 50 i 40 km/h pojazdem bez systemu stabilizującego tor jazdy pojazdu (ESP) oraz wyposażonym w ten system

Ta przyjemność będzie kosztowała nowych kierowców 200 zł.

Tak jak poprzednie, również to szkolenie trzeba będzie odbyć w czasie od 4 do 8 miesięcy po wydaniu dokumentu prawa jazdy, a jeżeli to nie nastąpi, starosta ma prawo zatrzymać dokument i tym samym cofnąć uprawnienia do kierowania pojazdami nowemu kierowcy.

Po przystąpieniu do obydwu szkoleń i uzyskaniu zaświadczenia uczestnictwa, należy takowy dokument przedstawić w Wydziale Komunikacji swojego starostwa.

marika
Marika 149 posty
Młoda pisarka, która tworzy merytoryczne teksty. Dzięki niej zawsze dostaniecie najnowsze wiadomości, które na pewno wam się przydadzą a do tego odpisze jeszcze na nadesłane od Was wiadomości e-mail.
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

Białe Logo serwisu prawo-jazdy-360.pl
Kontakt
ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Dział obsługi klienta
Telefon: 790-747-360

Dział obsługi klienta biznesowego
Telefon: 791-747-360

Dział obsługi pozycjonowania
Telefon: 795-747-360

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 9:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation sp z o.o. sp. k. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań. Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
Wyślij wiadomość