Ładowanie...

Nagranie z egzaminu na prawo jazdy dla wszystkich kursantów

Przez - 16 marca 2018
4,8/5
11 031
Nagranie z egzaminu na prawo jazdy dla wszystkich kursantów

Obecnie dostęp do filmu z przeprowadzonego egzaminu praktycznego na prawo jazdy mają jedynie osoby, które odwołują się od wyniku egzaminu i złożyły skargę dotyczącą jego przebiegu, a przede wszystkim zażądały zapoznania się z materiałem filmowym. Nie mają one możliwości uzyskania kopii takiego nagrania i zabrania go ze sobą poza obręb Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Za sprawą samych kursantów i instruktorów, a następnie posła Andrzeja Kobylarza została złożona do Ministra Infrastruktury i Budownictwa propozycja zmiany rozporządzenia z dnia 24 lutego 2016 r. w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami.

To, o co pyta poseł, dotyczyłoby umożliwienia wszystkim kursantom dostępu do nagrań z ich egzaminów praktycznych bez konieczności odwoływania się od wyniku egzaminu. Takie rozwiązanie miałoby pełnić funkcję dydaktyczną, gdyż kursanci mogliby zapoznać się z filmem u boku swojego instruktora i przedyskutować kwestię popełnionych błędów. Zazwyczaj osoby egzaminowane wiedzą jaki błąd popełniły i godzą się z negatywnym wynikiem egzaminu, jednak nie mają one możliwości przeanalizowania tego z osobą bardziej doświadczoną w celu uniknięcia podobnych błędów w przyszłości.

Stres i nerwy podczas egzaminu nie sprzyjają zapamiętywaniu wszystkich „grzechów”, jakie popełniliśmy przemierzając swoją trasę egzaminacyjną. „Materiał dowodowy” w postaci nagrania na płycie CD, nośniku pendrive lub po zalogowaniu na wyznaczonej stronie mógłby przyczynić się do poszerzenia świadomości kursantów i zwiększenia efektów ich szkolenia. Oczywiście nagranie takie posiadałoby odpowiednią klauzulę, że przeznaczone jest jedynie na użytek własny lub do celów szkoleniowych.

Taka zmiana mogłaby uwiarygodnić również pracę samych egzaminatorów i przyczynić się do postrzegania WORD-ów jako miejsc, które mają umożliwiać lub przynajmniej nie utrudniać zdobycia tego wymarzonego przez wielu kursantów prawa jazdy.

marika
Marika Zgraja 149 posty
Młoda pisarka, która tworzy merytoryczne teksty. Dzięki niej zawsze dostaniecie najnowsze wiadomości, które na pewno wam się przydadzą a do tego odpisze jeszcze na nadesłane od Was wiadomości e-mail.
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców przewoźny
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

Logo białe prawo-jazdy-360.pl

Kontakt

ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Dział obsługi klienta
Telefon: 790-747-360

Dział obsługi klienta biznesowego
Telefon: 791-747-360

Dział obsługi pozycjonowania
Telefon: 795-747-360

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 9:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation M. Romanowski sp. j. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania