Ładowanie...

Koszt egzaminu na prawo jazdy

Przez - 09 marca 2018
4,8/5
26 006
Koszt egzaminu na prawo jazdy

Od 19 stycznia 2013 roku zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie wysokości opłat za przeprowadzenie egzaminu państwowego oraz stawek wynagrodzenia związanych z uzyskiwaniem uprawnień przez egzaminatorów, wszystkie placówki przeprowadzające egzaminy państwowe na prawo jazdy zobowiązane są stosować się do jednego, prawnie ustalonego cennika opłat za poszczególne egzaminy.

Ceny uzależnione są od konkretnych kategorii uprawnień, o które się staramy oraz rodzaju egzaminu. Koszt części teoretycznej egzaminu na prawo jazdy jest identyczny dla wszystkich kategorii i wynosi 30 zł. Ceny egzaminów praktycznych dla poszczególnych kategorii są następujące:

• AM – 140 zł
• A1, A2 lub A – 180 zł
• B – 140 zł
• B1, C1, D1 lub T – 170 zł
• C, D lub B+E – 200 zł
• C1+E, C+E, D1+E lub D+E – 245 zł
• Pozwolenie na kierowanie tramwajem – 125 zł
• B z kodem 96 – 170 zł

W przypadku osób niepełnosprawnych, posiadających orzeczenie lekarskie z odpowiednią adnotacją, że mogą one prowadzić pojazd silnikowy, przystosowany w odpowiedni sposób do rodzaju schorzenia i w sytuacji, gdy egzamin praktyczny odbywa się na pojeździe tych osób, opłata za część praktyczną egzaminu jest pomniejszana o 50%.

Wszyscy, którzy dokonali już opłaty, jednak wiedzą, że nie zjawią się w wyznaczonym terminie na egzamin, mogą pisemnie poinformować Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego nie później niż na 2 dni przed planowanym egzaminem i wnioskować o zwrot opłaty lub zaliczenie jej na poczet odpowiedniej części egzaminu lub całości egzaminu wyznaczonego w innym terminie.

W przypadku opłacenia obu części egzaminu i uzyskania negatywnego wyniku z części teoretycznej, uniemożliwiającego podejście do części praktycznej egzaminu, opłata dokonana za praktyczną część może zostać zwrócona na wniosek osoby egzaminowanej lub zaliczona na poczet tej części egzaminu państwowego w innym terminie.

Po złożeniu wniosku o zwrot opłaty, zostanie ona zwrócona w wysokości pomniejszonej o koszty jej zwrócenia, przy czym nie mogą one przekraczać 10% tej kwoty.

marika
Marika 149 posty
Młoda pisarka, która tworzy merytoryczne teksty. Dzięki niej zawsze dostaniecie najnowsze wiadomości, które na pewno wam się przydadzą a do tego odpisze jeszcze na nadesłane od Was wiadomości e-mail.
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

Białe Logo serwisu prawo-jazdy-360.pl
Kontakt
ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Dział obsługi klienta
Telefon: 790-747-360

Dział obsługi klienta biznesowego
Telefon: 791-747-360

Dział obsługi pozycjonowania
Telefon: 795-747-360

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 9:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation M. Romanowski sp. j. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
Wyślij wiadomość