Ładowanie...

Kasowanie punktów karnych online – WORD Białystok wprowadza zdalne szkolenia

Przez - 07 kwietnia 2020
4,4/5
5 325
Kasowanie punktów karnych online – WORD Białystok wprowadza zdalne szkolenia

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku jako pierwszy w Polsce zaoferował kierowcom szkolenia online redukujące punkty karne. Jest to odpowiedź na ograniczenia wynikające z epidemii koronawirusa – teraz kierowcy mogą przejść szkolenie zdalnie, nie wychodząc z domu.  

Redukcja punktów karnych przez Internet

Wystarczy tylko komputer, tablet czy smartfon z zainstalowana aplikacją Zoom, aby wziąć udział w zdalnym kursie redukującym punkty karne. Za pomocą wideokonferencji kierowca zostanie połączony z wykwalifikowanym instruktorem. Ważne jest, aby posiadać przeciętnej jakości łącze internetowe oraz urządzenia elektroniczne wyposażone w sprawną kamerę oraz mikrofon. Przed rozpoczęciem szkolenia, kursant będzie mógł przetestować jakość łączności, a w razie podstawowych problemów uzyska wsparcie od pracowników WORD.

Należy jednak pamiętać, że podobnie jak w przypadku szkoleń odbywających się stacjonarnie w siedzibie WORD, aby przystąpić do kursu kandydaci muszą spełnić pewne warunki:

- posiadanie prawa jazdy dłużej niż rok, licząc od dnia wydania go po raz pierwszy

- suma liczby punktów karnych nie może przekraczać 24

- w szkoleniu można uczestniczyć raz na sześć miesięcy

6 punktów karnych mniej w 6 godzin

Sześciogodzinne szkolenie prowadzone przez WORD Białystok pozwala zredukować 6 punktów karnych na koncie kierowcy. Jak to zrobić?

Formalności trwają zaledwie kilka minut. Na stronie internetowej WORD w Białymstoku należy wybrać zakładkę „Szkolenia”, a następnie „Punkty karne”, która przekieruje do odpowiedniej podstrony. Później należy zeskanować wymagane dokumenty, czyli prawo jazdy (lub zaświadczenie z wydziału komunikacji), potwierdzenie zapłaty za kurs oraz wypełniony wniosek o udział w kursie. Następnie kandydat wypełnia krótką ankietę oraz zgody RODO i za pomocą jednego kliknięcia przesyła formularz do ośrodka WORD. W mailu zwrotnym kierowca otrzymuje link do logowania się na platformie szkoleniowej, wraz z instrukcją.

Koszt szkolenia online zmniejszającego liczbę punktów karnych

Program zdalnych szkoleń prowadzonych przez białostocki WORD rozpoczął się 3 kwietnia 2020 roku. Ich częstotliwość oraz cena uzależniona jest od ilości potencjalnych chętnych. W przypadku jednego kursanta koszt wynosi 350zł, przy dwóch zainteresowanych osobach z możliwością wybrania terminu to 400zł. Najdroższa opcja to indywidualne szkolenie w terminie wybranym przez uczestnika – wówczas kwota sięga 700zł.

Zaświadczenie o udziale w szkoleniu zostanie wysłane do kierowcy pocztą tradycyjną w ciągu 14 dni roboczych. Jednocześnie trafi ono również do odpowiednich organów administracyjnych.

 

angelina
Angelina Gąkowska 44 posty
Tworzeniem treści zajmuje się od kilku lat, dbając o każdy detal i jasny przekaz. Obecnie wyszukuje dla Was najciekawsze newsy i prowadzi profile w Social Media.
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców przewoźny
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

białe Logo serwisu prawo-jazdy-360.pl
Kontakt
ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Dział obsługi klienta
Telefon: 790-747-360

Dział obsługi klienta biznesowego
Telefon: 791-747-360

Dział obsługi pozycjonowania
Telefon: 795-747-360

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 9:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation M. Romanowski sp. j. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
Wyślij wiadomość