Ładowanie...

Jak zdać egzamin na prawko?

Przez - 23 listopada 2023
4,3/5
1 514
Jak zdać egzamin na prawko?

Cześć przyszły kierowco!

Każdy z nas, prędzej czy później chce wejść w posiadanie upragnionego ‘plastiku’ i już wyobraża sobie wiatr we włosach… przez brak klimy i szyby na ‘korbotronik’ w swoim pierwszym bolidzie😉.

Wracając do prawa jazdy, postaramy się podpowiedzieć Ci, co robić, aby wszystko poszło po Twojej myśli!
Wiadome jest to, że przed egzaminem teoretycznym, jak i praktycznym poziom stresu u kandydatów rozsadza placówki WORD.
Klikanie odpowiedzi na komputerku oraz pośmiganie sobie po mieście samochodem to nie koniec świata😉

SPOKÓJ I OPANOWANIE – dobra, dobra… nic nowego ‘’nie stresuj się, będzie dobrze’’…
Można pomóc temu ‘niestresowaniu się’ - spokój zawsze będzie Ci potrzebny, to on jest Twoim przyjacielem drogi czytelniku.
Więc pamiętaj o głębokim i równym oddychaniu – tylko oddech ma być dłuuuugi i głęboki, najlepiej przez nos. W ten sposób dotlenisz mózg i pomoże to obniżyć podniesione ciśnienie.
 

  STWÓRZ  ‘pewniaka’.

     Chodzi o takie oszukańcze wyzwanie – ustaw sobie za cel np. ‘łuk’ na egzaminie praktycznym, wiedząc, że absolutnie nie masz z tym żadnego problemu.
     W ten sposób oszukasz trochę swoją podświadomość, najbardziej będziesz czekał/a na zrobienie łuku, jak już go wykonasz, zejdzie z Ciebie ciśnienie i reszta egzaminu pójdzie gładko.

 

Pamiętaj, nie na wszystko masz wpływ.

Prowadząc pojazd, zawsze musisz być skupiony/a, musisz przewidywać wiele sytuacji oraz wykazywać się refleksem kierowcy Formuły 1, ale ciężko jest mieć kontrolę nad wszystkim. Istnieją sytuacje niezależne od Ciebie – ktoś przed Tobą będzie zachowywał się nieprzewidywalne (utrzymaj odstęp) albo będziesz myślał/a że uprzejmy Pan wpuszcza Cię na skrzyżowaniu, ale zorientuje się, że jesteś L’ką i nie będzie chciał się za Tobą wlec, finalnie przyspieszając tak, żebyś to TY był tym który stworzył zagrożenie.
Dlatego miej świadomość, że są sytuację, w których nie będziesz w stanie zrobić nic – i jest to w porządku! Nie podłamuj się i nie wyprzedzaj myśli!

Pewność siebie jest najważniejsza.

To TY musisz wiedzieć, co umiesz i czy czujesz się na siłach, żeby to zrobić.
Jeżeli nie czujesz się pewnie, wykup sobie dodatkową godzinę jazd bądź dwie. Zerknij w ranking OSK na naszej stronie, może Ci to pomóc w wyborze miejsca na szybkie doszkolenie. Wchodząc do WORD-u, masz być szefem lub szefową! Ufać swoim umiejętnością a przede wszystkim wierzyć w siebie – wtedy naprawdę żaden stres czy wredne myśli nie znajdą miejsca w Twojej głowie.

STRES – czyli to, czego tygryski nie lubią najbardziej.

Każdy się stresuje, codziennie, czasami z absurdalnych powodów. Stres jest paskudny, odbiera Ci mowę, motorykę, paraliżuje, powoduje zawroty głowy, można tak wymieniać bez końca, jaki ten stres jest zły!
Natomiast to uczucie nie jest takie straszne, ono świadczy o tym, że na czymś Ci zależy. Zależy Ci, żeby zdążyć na zajęcia, zależy Ci dobrze wykonywać swoją pracę, zależy Ci, żeby zdać egzamin.
Czy to finalnie nie tak, że to stres i ta niechciana adrenalina czasami napędza Cię do pracy, do działania?
W takich sytuacjach przeobraź stres w motywację, jedno łączy się z drugim, wykorzystaj to wyższe ciśnienie do napędzenia Cię w trudnej chwili – można zakolegować się ze stresem, jak już się pojawi, musisz go tylko przeciągnąć na swoją stronę.

Przygotowanie merytoryczne – nie wolno tego lekceważyć.

Pamiętaj, aby czuć się pewnie pod każdym względem, musisz być przygotowany na wszystko! Niech nie zaskoczy Cię żaden znak lub zasada prawej ręki. Od egzaminu teoretycznego tak naprawdę wszystko się zaczyna i nie chcesz, chyba żeby na nim się skończyło? Jeżeli brakuje Ci wiedzy merytorycznej, wpadnij do nas, posiadamy aktualną i oficjalną bazę pytań, a to oznacza, że wykonując nasze testy, kursy i wykłady, spotkasz się z tymi samymi pytaniami na egzaminie państwowym. Warto utrwalać swoją wiedzę, dostęp możesz wykupić nawet na ostatnią chwilę przed egzaminem.Na zakończenie szybkie porady:

• Ważne! Komunikuj się z egzaminatorem – jeżeli ktoś Cię ‘wpuszcza’ na skrzyżowanie, zakomunikuj to, pokaż, że kierowca wyraża taki zamiar, niech egzaminator będzie świadomy, niech oceni sytuacje – wtedy najprawdopodobniej sam wyda ci polecenie. Zminimalizuje to niepotrzebne, ryzykowne sytuacje.
• Przed robieniem łuku masz chwile, żeby przygotować się do jazdy, gdy już skończysz ustawiać fotel i lusterka, weź głęboki wdech i powiedz sobie coś motywującego.

• Przyjedź wypoczęty/a i wybierz godzinę egzaminu, w której potencjalnie ruch może być najmniejszy.

• Bądź co najmniej 30 minut wcześniej – po co się dodatkowo stresować, że nie zdążysz?

• Bądź skupiony i w stałej gotowości, gdy stoisz na światłach i zapali się żółte – nie zamulaj😉.

• Ubierz się wygodnie (coś, co nie ogranicza Ci ruchów), ale ładnie i schludnie.

• Pamiętaj, że od egzaminu zawsze możesz się odwołać.

Do zobaczenia na drodze!

jakub
Jakub Moskalik 30 posty
Pod osłoną nocy kreator artykułów oraz treści w mediach społecznościowych, za dnia opiekun naszych najlepszych klientów.
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców przewoźny
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

Logo białe prawo-jazdy-360.pl

Kontakt

ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Dział obsługi klienta
Telefon: 790-747-360

Dział obsługi klienta biznesowego
Telefon: 791-747-360

Dział obsługi pozycjonowania
Telefon: 795-747-360

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 9:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation M. Romanowski sp. j. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania