Ładowanie...

Jak wrócić do jazdy samochodem po długiej przerwie?

Przez - 23 sierpnia 2021
4,4/5
11 091
Jak wrócić do jazdy samochodem po długiej przerwie?

Zdarza się, że pomimo zdanego egzaminu na prawo jazdy przez pierwsze lata niekoniecznie korzystamy ze zdobytych uprawnień lub zwyczajnie robimy sobie przerwę od jeżdżenia, ponieważ sytuacja życiowa nie wymaga tego od nas. Jeśli jednak po dłuższym czasie chcemy wrócić za kierownicę, powinniśmy się do tego odpowiednio przygotować. 

Przerwa w prowadzeniu samochodu

Po dłuższej przerwie w prowadzeniu pojazdu nie powinniśmy od razu wsiadać za kierownicę – lepiej najpierw odświeżyć sobie przepisy drogowe (które w tym czasie mogły się zmienić) oraz potrenować technikę jazdy, aby poczuć się pewniej. Oczywiście nie chodzi tylko o wyeliminowanie stresu i odzyskanie przyjemności z prowadzenia samochodu, ale przede wszystkim powinniśmy odpowiedzialnie podejść do kwestii bezpieczeństwa: własnego i innych uczestników ruchu drogowego.

Lekcje doszkalające pod okiem instruktora

Aby poczuć się pewnej za kierownicą, warto wykupić kilka godzin jazdy z instruktorem w szkole jazdy. Możemy również skorzystać z dodatkowego szkolenia w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy (choć takich placówek jest o wiele mniej). Dzięki temu przypomnimy sobie prawidłowe nawyki kierowcy, a instruktor w razie potrzeby będzie mógł nas skorygować. Podczas takich jazd możemy wcześniej przygotować sobie trasy i listę miejsc, które budzą nasze potencjalne obawy. Warto również wybierać różne godziny jazd i skorzystać z okazji, aby oswoić się z większą ilością modeli samochodów. Dzięki takiej pracy pod okiem profesjonalisty, odświeżymy sobie prawidłowe nawyki i wzmocnimy pewność siebie.

Cena za jedną godzinę doszkalającą w szkole jazdy to od około 65 do 90zł, w zależności od miasta.

Stres jest najgorszym doradcą

Nie zrażajmy się, jeśli na początku będziemy popełniać błędy, nawet takie, które w naszej głowie będą uchodzić za „podstawowe”. Może się zdarzyć tak, że auto nam zgaśnie lub wymusimy pierwszeństwo – ale pamiętajmy, że każde takie doświadczenie to dla nas cenna lekcja. Nie pozwólmy, aby stres przejął kontrolę i zablokował nam możliwość powrotu za kierownicę.

Niezależnie od tego, jak długo trwała nasza przerwa i w jakim jesteśmy wieku – pamiętajmy, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby ponownie oswoić się z ruchem drogowym. Jeśli zdaliśmy egzamin na prawo jazdy, oznacza to, że potrafimy prowadzić auto - może nam tylko brakować doświadczenia, które zdobędziemy tylko dzięki regularnej jeździe. 

 

angelina
Angelina Gąkowska 44 posty
Tworzeniem treści zajmuje się od kilku lat, dbając o każdy detal i jasny przekaz. Obecnie wyszukuje dla Was najciekawsze newsy i prowadzi profile w Social Media.
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców przewoźny
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

białe Logo serwisu prawo-jazdy-360.pl
Kontakt
ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Dział obsługi klienta
Telefon: 790-747-360

Dział obsługi klienta biznesowego
Telefon: 791-747-360

Dział obsługi pozycjonowania
Telefon: 795-747-360

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 9:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation M. Romanowski sp. j. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
Wyślij wiadomość