Ładowanie...

Jak należy dbać o felgi samochodowe?

Przez - 14 stycznia 2019
4,4/5
276
Jak należy dbać o felgi samochodowe?

Kierowcy, którzy mogą pochwalić się oryginalnymi felgami w swoim samochodzie są zazwyczaj bardzo z tego dumni, co jest w tym przypadku uzasadnione. Samochód z felgami prezentuje się znacznie lepiej, a do tego polepszona jest jego dynamika jazdy. Felgi, poza funkcją estetyczną, mają też ważne zastosowanie wspierające chłodzenie układu hamulcowego. Niestety są one narażone na wiele czynników, mogących powodować szybkie ich niszczenie, jeżeli odpowiednio o nie nie zadbamy.

Z oczywistych względów felgi są najbardziej narażone na różnego rodzaju zabrudzenia, które mogą być trudne do usunięcia. Jest to, poza oponami, element naszego samochodu, znajdujący się najbliżej podłoża, dlatego mogą gromadzić się na nim wszelkie pyły powstałe z tarcia klocków hamulcowych i opon, sadza, smoła a także wszystkie zanieczyszczenia znajdujące się na jezdni, takie jak kurz, piasek czy sól drogowa podczas zimy.

Jeżeli odpowiednio zabezpieczymy felgi przed tymi szkodliwymi czynnikami, będziemy w stanie utrzymać je w świetnej kondycji i mogą nam one posłużyć przez naprawdę długie lata. Niestety jeżeli od początku je zaniedbamy, możemy po niedługim czasie mieć problem nawet z doprowadzeniem ich do czystości.

Pierwsze, o czym powinniśmy pamiętać, to woskowanie felg, które należy wykonać jeszcze przed zamontowaniem ich w naszym pojeździe. Wosk zapewni skuteczną powłokę chroniącą felgi przed nadmiernym osadzaniem się brudu, a także ułatwi ich późniejsze czyszczenie. Takie woskowanie warto jest wykonywać regularnie np. co 2 miesiące, po wcześniejszym umyciu i dokładnym osuszeniu felg.

Jeżeli chodzi o samo czyszczenie felg, to w tej kwestii także powinniśmy przestrzegać pewnych reguł. Silne środki chemiczne wykorzystywane na automatycznych myjniach samochodowych mogą przyczynić się do szybszego niszczenia naszych felg, dlatego warto poświecić im nieco więcej uwagi i wykonać czyszczenie samodzielnie, odpowiednio dobranymi detergentami. Mycie powinno odbywać się na zupełnie wystudzonych felgach, ponieważ ich wysoka temperatura w połączeniu z zimną wodą może spowodować ich odkształcenie. Do takiego ręcznego czyszczenia powinniśmy wykorzystać miękkie gąbki lub ściereczki, zapobiegające rysowaniu lakieru.

Środki przeznaczone do mycia konkretnych elementów naszego pojazdu, takich jak felgi, można nabyć w sklepie motoryzacyjnym, markecie lub przez internet. Posiadają one konkretną instrukcję zastosowania, jednak zazwyczaj polega ona na tym, że spłukujemy ten „pierwszy” brud wodą, nakładamy preparat na felgi i czekamy odpowiednio długo, aż środek zacznie działać. Następnie zbieramy detergent wraz z zanieczyszczeniami z felg i płuczemy je wodą. Po wszystkim osuszamy je ściereczką i nakładamy wosk.

Zadbane i wypolerowane felgi zapadają w pamięć wszystkim wprawnym i zorientowanym w tym temacie obserwatorom, ponieważ sprawiają, że samochód zyskuje w ten sposób dużo na swojej atrakcyjności. Warto więc skupić się na detalach, o które możemy zatroszczyć się bez większego wysiłku.

marika
Marika 139 posty
Młoda pisarka, która tworzy merytoryczne teksty. Dzięki niej zawsze dostaniecie najnowsze wiadomości, które na pewno wam się przydadzą a do tego odpisze jeszcze na nadesłane od Was wiadomości e-mail.
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

Białe Logo serwisu prawo-jazdy-360.pl
Kontakt
ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Telefon: 790-747-360
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail: kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 8:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation sp z o.o. sp. k. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań. Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
Wyślij wiadomość