Ładowanie...

Gdzie najłatwiej zdać egzamin na prawo jazdy?

Przez - 15 lutego 2021
4,3/5
61 072
Gdzie najłatwiej zdać egzamin na prawo jazdy?

Aby spróbować odpowiedzieć na pytanie, w którym mieście najłatwiej zdać egzamin na prawo jazdy, podsumowaliśmy statystyki dotyczące zdawalności egzaminów teoretycznych i praktycznych w 2020 roku. Dane zostały udostępnione przez ośrodki WORD z całej Polski i dotyczą kategorii B.  

 

Zdawalność egzaminu teoretycznego – sprawdź zdawalność w swoim ośrodku WORD

Patrząc na statystyki ze wszystkich ośrodków WORD, różnice pomiędzy wynikami dotyczącymi zdawalności teorii są o wiele mniejsze, niż w przypadku zdawalności egzaminów praktycznych. Najlepiej kursanci poradzili sobie z egzaminami teoretycznymi w Lublinie – jest to zdawalność na poziomie 65,60%, na drugim miejscu mamy Rzeszów -64,05% i na ostatnim miejscu podium Bielsko-Biała – 63,57%. Z kolei tabelę zdawalności zamyka Słupsk – 52,58%, tuż przed nim Radom – 52,58% oraz Wałbrzych – 52,98%.

Musimy pamiętać o tym, że pytania na egzaminie teoretycznym dla wszystkich kategorii prawa jazdy są identyczne w każdym ośrodku WORD na terenie całego kraju, zatem wszyscy kursanci mają identyczną bazę pytań, z których w momencie egzaminu losowane są 32 pytania.Aktualną bazę pytań na wszystkie kategorie prawa jazdy znajdziecie w naszym serwisie, w zakładce Testy oraz Kurs .

Na poniższej infografice przedstawiamy 8 miast, w których kursanci poradzili sobie najlepiej z rozwiązywaniem testów w 2020 roku.

Poniżej przedstawiamy wykres z danymi dotyczącymi zdawalności we wszystkich ośrodkach WORD, które udostępniły nam informacje:

 

Zdawalność egzaminu praktycznego – sprawdź, na którym miejscu znajduje się Twój ośrodek WORD

Już na pierwszy rzut oka widać, że procentowa zdawalność egzaminów praktycznych prezentuje się zdecydowanie gorzej niż zdawalność egzaminów teoretycznych. Próg zdawalności ponad 50% udało się przekroczyć jedynie dwóm ośrodkom – jest to Ostrołęka (53,03%) oraz Kalisz (51,67%). Tuż za nimi są również Suwałki – tutaj zdawalność wyniosła 47,33%. Według zebranych statystyk, najgorzej z egzaminem praktycznym radzą sobie kursanci w Koszalinie (24,64%), Szczecinie (26,44%) oraz Łodzi (26,79%).

Poniżej mapa z 10 miastami, w których kursanci najlepiej poradzi sobie z trasami egzaminacyjnymi i najczęściej uzyskiwali wymarzone uprawnienia. 


 

Przedstawiamy także zestawienie ze zbiorczymi statystykami zdawalności ze wszystkich ośrodków WORD, które udostępniły nam informacje.

 

Egzamin na prawo jazdy możesz zdawać w wybranym ośrodku WORD na terenie całego kraju

Pamiętajmy, że nie ma wymogu zdawania egzaminów w jednym ośrodku WORD w konkretnym mieście – można zdać egzamin teoretyczny w jednym ośrodku, a praktyczny w innym. O ile w przypadku egzaminu teoretycznego nie ma to specjalnego znaczenia, bo pytania w każdym ośrodku będą takie same, to już w przypadku egzaminu praktycznego dla wielu osób taka zmiana może okazać się dużym ułatwieniem. Dotyczy to zwłaszcza kursantów, którzy woleliby część praktyczną zdawać np. w swoim rodzinnym mieście lub są znużeni niepowodzeniami w jednym ośrodku i chcieliby spróbować swoich sił w innych, który ma lepsze statystyki zdawalności.

Aby móc zdawać egzamin w wybranym ośrodku wystarczy w swoim obecnym ośrodku wypełnić odpowiednik wniosek o przesłanie dokumentów do konkretnego WORDu. Cena egzaminów w każdym ośrodku jest taka sama, różnią się natomiast samochody egzaminacyjne oraz trasy.

angelina
Angelina Gąkowska 44 posty
Tworzeniem treści zajmuje się od kilku lat, dbając o każdy detal i jasny przekaz. Obecnie wyszukuje dla Was najciekawsze newsy i prowadzi profile w Social Media.
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców przewoźny
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

Logo białe prawo-jazdy-360.pl

Kontakt

ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Dział obsługi klienta
Telefon: 790-747-360

Dział obsługi klienta biznesowego
Telefon: 791-747-360

Dział obsługi pozycjonowania
Telefon: 795-747-360

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 9:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation M. Romanowski sp. j. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania