Ładowanie...

Dlaczego warto rozpocząć kurs na prawo jazdy w okresie jesienno-zimowym?

Przez - 07 grudnia 2020
4,6/5
4 379
Dlaczego warto rozpocząć kurs na prawo jazdy w okresie jesienno-zimowym?

Gdy zmienia się pogoda za oknem, szybciej zapada zmrok i pojawiają się pierwsze przymrozki, spada frekwencja w ośrodkach szkolenia kierowców. Kandydatów na kierowców odstrasza myśl o zdawaniu egzaminu w ekstremalnych warunkach - przy kiepskiej widoczności i na śliskiej nawierzchni. Okazuje się jednak, że nauka jazdy w warunkach panujących o tej porze roku może przynieść kursantowi wiele korzyści – dlatego w dzisiejszym artykule przedstawimy kilka argumentów stojącym za tym, że warto rozpocząć kurs na prawo jazdy w okresie jesienno-zimowym.

Wszechstronna nauka – lepszy efekt

Kandydaci na kierowców, którzy realizują swój kurs w trudnych warunkach atmosferycznych, są zdecydowanie lepiej przygotowani do samodzielnej jazdy i nabywają więcej przydatnych umiejętności za kółkiem, niż osoby które uczą się jeździć latem. Mowa tutaj przede wszystkim o jeździe podczas wzmożonych opadów atmosferycznych, gołoledzi czy śnieżnych koleinach. Sama wiedza teoretyczna na temat tego, jak poruszać się na zimowej drodze może nie wystarczyć – dlatego warto skorzystać z okazji, aby nauczyć się tego pod okiem instruktora.

Wzmożona koncentracja

Złe warunki atmosferyczna wzmagają czujność i koncentrację uczestników ruchu drogowego – co skutkuje niższym prawdopodobieństwem popełnienia błędu na egzaminie. Dodatkowo, wielu kierowców mając świadomość większego zagrożenia na drodze jeździ wolniej – dzięki czemu kursant zyskuje więcej czasu na prawidłową reakcję.

Potencjalnie łatwiejsza trasa egzaminu

W sytuacji zaśnieżenia dróg, wielu egzaminatorów może zrezygnować z wyznaczenia trasy egzaminacyjnych na wąskich uliczkach, gdzie łatwiej popełnić błąd niż na głównych drogach miasta. Dodatkowo, na trasie spotkamy zdecydowanie mniej rowerzystów – co przekłada się na znacznie mniejsze ryzyko popełnienia błędów w zachowaniu wobec nich podczas egzaminu.

Więcej wolnych terminów

Mniejsza ilość kursantów w szkole nauki jazdy przekłada się oczywiście na większą ilość wolnych terminów i pozwala instruktorom na większą elastyczność oraz rozplanowanie zajęć praktycznych w różnych porach dnia. Również w kwestii ustalenia terminu egzaminu praktycznego w ośrodku WORD mamy większe pole manewru, a czas oczekiwania jest znacznie krótszy niż w okresie letnim.

 

Warto wziąć pod uwagę powyższe argumenty, podejmując decyzję o tym , kiedy rozpocząć kurs na prawo jazdy. Ważne jest uświadomienie sobie, że przede wszystkim podczas kursu powinniśmy nabyć jak najwięcej kluczowych umiejętności koniecznych do prowadzenia auta, aby być jak najlepiej przygotowanym do samodzielnej jazdy już po zdanym egzaminie.

angelina
Angelina Gąkowska 44 posty
Tworzeniem treści zajmuje się od kilku lat, dbając o każdy detal i jasny przekaz. Obecnie wyszukuje dla Was najciekawsze newsy i prowadzi profile w Social Media.
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców przewoźny
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

Logo białe prawo-jazdy-360.pl

Kontakt

ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Dział obsługi klienta
Telefon: 790-747-360

Dział obsługi klienta biznesowego
Telefon: 791-747-360

Dział obsługi pozycjonowania
Telefon: 795-747-360

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 9:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation M. Romanowski sp. j. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania