Ładowanie...

Czym grozi trzymanie nóg na desce rozdzielczej?

Przez - 29 kwietnia 2019
4,5/5
6 037
Czym grozi trzymanie nóg na desce rozdzielczej?

Wiosna i lato sprzyja częstszemu podróżowaniu. Pokonywanie kilkuset a nawet tysięcy kilometrów na raz sprawia, że pasażerowie próbują znaleźć dla siebie najbardziej wygodną pozycję w samochodzie, co nie oznacza, że będzie ona bezpieczna… Niestety zdarzają się i takie sytuacje, w których pasażerowie trzymają swoje nogi na desce rozdzielczej, przez co nie zdają sobie nawet sprawy z tego, do jakich konsekwencji może doprowadzić takie postępowanie. 

Odpowiednia pozycja, którą zajmujemy w samochodzie podczas podróży jest przede wszystkim podstawą naszego bezpieczeństwa. Osoba, która siedzi na przednim fotelu powinna odsunąć siedzenie w taki sposób, aby nie dotykała nogami deski rozdzielczej. Nie ważne czy podróżujemy starszym modelem samochodu, czy też jego najnowszą wersją, nigdy, ale to nigdy nie powinno się pozwolić pasażerowi na wyciągnięcie nóg i położenie ich bezpośrednio na desce rozdzielczej. 

Nowoczesne samochody zostały wyposażone w poduszki powietrzne dla kierowcy oraz przedniego pasażera. Warto wiedzieć o tym, że poduszka powietrzna uruchamia się w zaledwie kilka setnych sekundy, dlatego w razie wystąpienia wypadku lub nagłego i gwałtownego hamowania, niestety nie mamy zbyt wiele czasu na reakcję, aby cofnąć nasze nogi. Poduszka powietrza rozwija się z prędkością 300 kilometrów na godzinę! 

Jeżeli siedzielibyśmy prawidłowo na miejscu pasażera, to nasza głowa uderzyłaby w poduszkę, która jest już napełniona. Niestety w momencie, kiedy poduszka powietrzna natrafi na nasze nogi, to w takiej sytuacji kości udowe i ramion mogą zostać złamane, może również wystąpić uszkodzenie stawu skokowego oraz uraz twarzy. Dodajmy również, że pasy bezpieczeństwa mogą nie działać prawidłowo, ze względu na nieodpowiednie ułożenie pasa w części biodrowej. Pas bezpieczeństwa, kiedy jest ułożony prawidłowo, przebiega poniżej brzucha – niestety uniesione nogi, które położymy na desce rozdzielczej mogą spowodować przesunięcie się pasa do góry. 

Zwracajmy większa uwagę na to, jak siedzą pasażerowie, którzy podróżują z nami w jednym samochodzie. Być może nie zdają sobie sprawy z tego na jakie zagrożenia się narażają. Dlatego dbajmy o swoje bezpieczeństwo w trakcie podróży. 
 

patrycja
Patrycja 48 posty
Z firmą związana od kilku lat. Zajmuje się głównie klientami biznesowymi, ale czasem napisze jakiś konkretny artykuł.
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców przewoźny
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

białe Logo serwisu prawo-jazdy-360.pl
Kontakt
ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Dział obsługi klienta
Telefon: 790-747-360

Dział obsługi klienta biznesowego
Telefon: 791-747-360

Dział obsługi pozycjonowania
Telefon: 795-747-360

Poniedziałek - Piątek 9:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 9:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation M. Romanowski sp. j. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań). Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
Wyślij wiadomość