Ładowanie...

Coraz bogatsza baza CEPiK

Przez - 04 kwietnia 2019
4,2/5
408
Coraz bogatsza baza CEPiK

Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców, odkąd powstała, stale jest rozbudowywana i rozszerzana o kolejne funkcje i możliwości. Wprowadzanie do bazy nowych i kolejnych danych ułatwia życie zarówno kierowcom, funkcjonariuszom jak i urzędnikom. Tym razem Minister Cyfryzacji po raz kolejny zapowiada wprowadzenie udogodnień, nad którymi trwają aktualnie prace.

System Informacyjny pozwala w szybki i łatwy sposób zweryfikować wszystkim służbom informacje o pojeździe, kierowcy czy dane na temat rejestracji aut. Można sprawdzić liczbę zarejestrowanych pojazdów w danym czasie w konkretnym rejonie naszego kraju. Bardzo często niezwykle ułatwia to pracę policji.

Planowane zmiany mają znieść z kierowców obowiązek korzystania z karty pojazdu jak również posiadania przy sobie dokumentu prawa jazdy podczas prowadzenia auta. Karta pojazdu jest dokumentem przypisanym do konkretnego pojazdu i posiada wszelkie informacje na temat jego historii, jak również wszelkie dane identyfikacyjne pojazdu i jego kolejnych właścicieli, informacje na temat rejestracji pojazdu i jego parametrów technicznych. Nie jest wymagane wożenie tego dokumentu w pojeździe, a nawet wskazane jest raczej przechowywanie go w bezpiecznym miejscu w domu i jedynie przekazanie kolejnemu nabywcy pojazdu podczas jego sprzedaży.

To, nad czym aktualnie pracują ustawodawcy, to wprowadzenie do ewidencji danych dotyczących pojazdów i osób, korzystających z tzw. profesjonalnej rejestracji. Będą to takie informacje jak: numer decyzji o profesjonalnej rejestracji, data jej wydania i ważności, imię i nazwisko lub nazwa firmy podmiotu uprawnionego do takiej rejestracji oraz adres jego siedziby.

Szczegółowe dane dotyczące samochodów będą zawierały m.in. markę, typ pojazdu, maksymalną masę całkowitą, pojemność silnika czy rodzaj paliwa.

Do obsługi systemów dotyczących profesjonalnej rejestracji CEPiK musi zostać odpowiednio dostosowany, czego koszt szacuje się na około 2 500 000 zł. Zmienione przepisy dotyczące profesjonalnej rejestracji pojazdów mają zostać wprowadzone 11 lipca 2019 roku.

marika
Marika 139 posty
Młoda pisarka, która tworzy merytoryczne teksty. Dzięki niej zawsze dostaniecie najnowsze wiadomości, które na pewno wam się przydadzą a do tego odpisze jeszcze na nadesłane od Was wiadomości e-mail.
Partnerzy osk
Ośrodek szkolenia kierowców ATC
Ośrodek szkolenia kierowców gps-naukajazdy
Ośrodek szkolenia kierowców ABC
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców L-Express
Ośrodek szkolenia kierowców ekstern
Ośrodek szkolenia kierowców elenauto
Ośrodek szkolenia kierowców zuburzycki
Ośrodek szkolenia kierowców Auto-Kurs
Ośrodek szkolenia kierowców terlikowski
Ośrodek szkolenia kierowców krupinscy
Ośrodek szkolenia kierowców oficer-dabek
Ośrodek szkolenia kierowców olecko
Ośrodek szkolenia kierowców resort
Ośrodek szkolenia kierowców mikolajczyk
Ośrodek szkolenia kierowców auto szkola lubin

Białe Logo serwisu prawo-jazdy-360.pl
Kontakt
ikona samolot Dane adresowe Polska
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
ikona telefon Zadzwoń do nas Telefon: 790-747-360
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 16:00
ikona email Napisz do nas E-mail: kontakt@prawo-jazdy-360.pl
Poniedziałek - Niedziela 8:00 - 24:00
Potwierdzenie przelewu/przekazu pocztowego (max 3 MB)
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation sp z o.o. sp. k. (ul. Święty Marcin 29/8, 61-806 Poznań. Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie prawo-jazdy-360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
Wyślij wiadomość