ZORD w Koszalinie czynny jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30.
Sekretariat: (94) 346-29-21
Zapisy na egzaminy w Koszalinie: 784-026-031
Na terenie ośrodka odbywają się państwowe egzaminy na prawo jazdy ze wszystkich kategorii. Dotyczy to zarówno teoretycznego sprawdzenia wiedzy kandydatów na kierowców, jak i praktycznego egzaminu.
Poza sprawdzaniem kwalifikacji kandydata na kierowcę, na terenie ZORD w Koszalinie odbywają się również szkolenia.
Ośrodek posiada także stację kontroli pojazdów, która jest czynna od poniedziałku do piątku 7:30-17:00, a w soboty 8:00-15:00.
Poza tym przeprowadzane są w niej profesjonalne szkolenia dla kandydatów, którzy chcą zostać zawodowymi diagnostami.
Zachodniopomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Koszalinie przeprowadza także szkolenia dla:
- Kierowców, którzy nadmiernie łamiących przepisy ruchu drogowego. Udział w kursie redukuje ilość punktów o 6.
- Kierowców prowadzących pojazd pod wpływem środków odrzucających, w tym alkoholu. Reedukacyjny kurs, który jest obowiązkowy u osób ze skierowaniem od starosty.
Egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B odbywa się na samochodzie Peugeot 208.
Zachodniopomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Koszalinie oferuje możliwość bezpłatnego korzystania ze Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego, które znajduje się na jego terenie.
Przygotowane jest przede wszystkim dla grup zorganizowanych ze szkół i przedszkoli. Czynne jest przez cały tydzień, w określonych godzinach, podanych na stronie internetowej ośrodka. Miasteczko umożliwia dzieciom poznanie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się na rowerze, daje również możliwość przygotowania się do egzaminu na kartę rowerową, można także po prostu przećwiczyć i doskonalić swoje umiejętności. Z Miasteczka mogą korzystać dzieci powyżej piątego roku życia pod opieką osoby dorosłej, muszą być również wyposażone w kaski ochronne.
ZORD podejmuje również inne inicjatywy, mające na celu aktywizowanie mieszkańców Koszalina. Ciekawą inicjatywą jest akcja o nazwie „Mama na rowerze”, czyli rajd rowerowy, który odbywa się cyklicznie. Trasa wynosi 14 kilometrów, kończy się w Miasteczku Ruchu Drogowego a po zakończeniu rajdu organizowany jest piknik dla rodziny, z konkursami dla dzieci, wizytą klaunów i możliwością skosztowania grochówki.